Liepājā notiks Eiropas Senioru basketbola asociācijas Promo čempionāts

Šā gada jūnija mēnesī nepilnas nedēļas garumā Liepājas Olimpiskajā centrā notiks pirmais Eiropas senioru basketbola asociācijas (ESBA) organizētais Promo čempionāts, kurā spēles norisināsies vairākās vecuma grupās gan sieviešu, gan vīriešu konkurencē.
 
ESBA čempionāts no 21. līdz 27. jūnijam norisināsies Liepājas Olimpiskajā centrā un tajā piedalīsies vairāk kā 20 komandas no Latvijas, Lietuvas, Igaunijas, Krievijas, Polijas, un ļoti iespējams, Baltkrievijas. Vīriešiem spēles notiks sekojošās vecuma grupās: 40+, 45+, 50+, 55+, 60+, 65+. Savukārt sievietēm mači norisināsies trijās grupās: 35+, 40+, 45+, informē Mārtiņš Kozlovskis, LOC sporta projektu vadītājs.

Šāds turnīrs deviņās dažādās vecuma grupās norisināsies pirmo reizi, turklāt tā laikā tiks aizvadīta arī paraugspēle, kurā piedalīsies vairākas bijušās Lietuvas basketbola zvaigznes, kā arī Liepājas pilsētas amatpersonas un spēlētāji no šī turnīra komandām. Tiesa, vairums no bijušajām kaimiņvalsts zvaigznēm jau sasniegušas 50 gadu slieksni, tāpēc viņu dalība šajā mačā būs simboliska.

Kā spilgtākie basketbolisti šajā paraugspēlē būs Arvīds Sabonis un Šarūns Marčuļonis, kuri ir 1988.gada Olimpisko spēļu čempioni, turklāt aizvadījuši lieliskas sezonas Nacionālajā basketbola asociācijā (NBA), kļūstot par pasaules mēroga zvaigznēm. Tāpat sagaidāms, ka šajā mačā piedalīsies arī Latvijas vicečempionu "VEF Rīga" galvenais treneris Ramūns Butauts un Romans Brazdauskis, kuri arī savulaik bijuši daļa no Lietuvas basketbola zelta paaudzes.

ESBA Promo čempionāta dalībnieki (uz doto brīdi):
Impeka (Mažeiķi)        40+
Nosov (Maskava)        40 +
Kraukļi (Liepāja)        40 +
Basketklub (Kaļiļingrada)    45+
Projekt 44 (Maskava)        45+
Energetikai (Palanga)        45+
Patvanka (Kauņa)        45+
Parnu/Saldus            45+
Overtime (Baltkrievija)    50+
Perlas (Viļņa)            50+
Salilita (Viļņa)            50+
Kolonna (Rīga)        50+
Raviollo (Sanktpēterburga)    50+
Ranga (Klaipēda)        55+
Salilita (Viļņa)            55+
Vilniaus Statybos Seniorai    60+
Jūrmala            60+
Žalgiris (Kauņa)        60+
CSKA Veterans (Maskava)    60+
Sanktpēterburga        S35+
SZBL (Sanktpēterburga)    S35+
Rīga                S40+

Norises vieta: LOC sporta zāles Nr. 1.,2.,3.
Ieeja skatītājiem: bezmaksas!

Pievieno komentāru

Sports