"Liepāja" ceturtajā kompensācijas laika minūtē izglābjas no zaudējuma "Daugavpilij"

Pašreizējie Latvijas "SMScredit.lv Virslīgas" futbola čempionāta līderi "Liepāja" sestdien vien mača kompensācijas laika ceturtajā minūtē izrāva neizšķirtu pret "Daugavpili", spēlei noslēdzoties 1:1 (0:0).

Pirmais puslaiks pagāja "Liepājas" zīmē, turklāt viesiem nekādi neizdevās radīt vārtu gūšanas iespējas pie kurzemnieku vārtiem. Tiesa, pirmās 45 minūtes noslēdzās bez vārtu guvumiem, bet "Daugavpils" atklāja šī mača rezultātu 48.minūtē, kad savu iespēju izmantoja Edgars Vērdiņš. Mača turpinājumā liepājnieki centās pārņemt cīņas iniciatīvu, taču ar pretinieku vārtu iekarošanu viņiem diez ko neveicās, lai gan "Daugavpils" joprojām neuzbruka diez ko aktīvi un vārtu gūšanas situācijas pie mājinieku vārtiem neradīja.

Lai arī šķita, ka uzvaru šajā cīņā izcīnīs "Daugavpils", liepājnieki parādīja raksturu un ceturtajā kompensācijas laika minūtē izrāva neizšķirtu, kad ar saviem sestajiem vārtiem šosezon izcēlās Dāvis Ikaunieks.

Daugavpils komandai šosezon ar punktu gūšanu pārāk labi neveicas, tāpēc tas kalpojis par iemeslu, kāpēc komanda pirms nedēļas atlaida galveno treneri Kirilu Kurbatovu. Par speciālista aizstājēju kļuvis viņa līdzšinējais palīgs Sergejs Pogodins.

Pirms sezonas "Daugavpils" kluba vadība bija izvirzījusi mērķi iekļūšanu labāko četriniekā, tomēr pēdējās septiņās spēlēs iegūti tikai divi punkti, kas komandai ar septiņiem punktiem kopvērtējumā dod tikai sesto vietu.

Tikmēr "Liepāja" šosezon 12 mačos piedzīvojusi tikai vienu zaudējumu, turklāt pēdējo piecu maču laikā izcīnījusi trīs uzvaras un divreiz cīnījusies neizšķirti.

Šīs kārtas izspēle turpināsies svētdien, kad centrālajā mačā valsts vicečempioni Rīgas "Skonto" savā laukumā uzņems Jūrmalas "Spartaku".

Virslīgas kopvērtējuma līderpozīcijā ar 23 punktiem 12 spēlēs atrodas "Liepāja", kurai divus punktus zaudē 11 mačus aizvadījusī čempione "Ventspils", bet 18 punkti ir "Skonto", kas nospēlējusi desmit cīņas.

Līderu trijniekam ar attiecīgi 14 un 13 punktiem seko "Jelgava" un "Spartaks". Vēl "Daugavpils" ar septiņiem punktiem kopvērtējumā atrodama sestajā pozīcijā, bet tabulu ar četriem punktiem noslēdz "Metta"/LU.