Līdz rallijsprintam „Ērgļi 2009” dažas dienas

Tikai dažas dienas atlikušas līdz Latvijas rallijsprinta čempionāta otrajam posmam – rallijsprintam „Ērgļi 2009”, kas svētdien, 1. martā risināsies Ērgļu novada ceļos. Paredzams, ka šīs sacīkstes interesanto un sniegoto ceļu dēļ kļūs par saldo ēdienu gan dalībniekiem, gan skatītājiem.

Laikā, kad valstī valda ekonomiskā krīze, ne visi ir ļāvušies pesimisma vilnim. Ērgļu novada dome, sniedzot organizatorisku atbalstu Latvijas rallijsprinta čempionāta otrā posma „Ērgļi 2009” rīkošanai savos ceļos, saskata tajā lielisku novada popularizēšanas un viesu piesaistīšanas iespēju. Rallijsprints Ērgļu novadā risināsies pirmo reizi, tāpēc tas būs kā jauns izaicinājums vietējiem iedzīvotājiem un uzņēmējiem. Rallijsprinta „Ērgļi 2009” starts tiks dots svētdien, 1. martā plkst. 9 pie Ērgļu kultūras nama. Kā pirmie trasē dosies „Open” grupas pārstāvji – sportisti, kuri startēs ar garajām sporta radzēm ārpus čempionāta ieskaites. Pēc divu minūšu pauzes pēc pēdējiem „Open” pārstāvjiem startēs ātrākie no rallijsprinta ieskaites braucējiem ar Jāni Vorobjovu/Guntaru Zicānu („Mitsubishi EVO”) priekšgalā. Sacensību karavānu noslēgs „Road” grupas pārstāvji, kuri jau ierasti sacentīsies pēc regularitātes principa.

Publicētajā rallijsprinta maršruta kartē redzams, ka distances kopējais garums ir 156,15 km, no kuriem 50,55 km būs jāveic ātrumposma režīmā. Trases veidotājs Juris Aperāns sagatavojis trīs „dopus”, kuri sportistiem būs jāveic pa trim reizēm. Pirmais, 5,85 km garais ātrumposms „Piparupīte” jau kādu kilometru no starta pārbaudīs dalībnieku meistarību ar metošu tramplīnu, kuru būs jāveic lielā ātrumā. Šis skatupunkts ir labi pārredzams, piekļūšana no starta puses. Interesantas līkumu kaskādes vērojamas „Piparupītes” finiša daļā. Otrais dops (4,40 km) izceļas ar daudziem līkumiem un ievērojamu reljefa maiņu, tāpēc tam dots nosaukums „Itālija”, asociējot ar šo kalnaino zemi. Interesantākās vietas atrodamas vidusdaļā, bet, tā kā nav piebraucamo ceļu, piekļūšana iespējama, iebraucot trasē pirms tās slēgšanas. Rallijsprinta garākais ātrumposms būs „Sumulda”. 6,60 km garā dopa interesantākā vieta ir netālu no finiša, kur sportistus sagaida ass kreisais līkums tramplīnā. Jau šobrīd var prognozēt, ka sacīkstes būs ļoti ātras, pat neraugoties uz ielas radžu izmantošanu, jo lielāko daļu trases klāj sniegs, nevis ledus, kā tas bija rallijsprintā „Sarma 2009”. Papildus adrenalīnu radīs gandrīz metru augstie sniega vaļņi šauro un līkumoto ceļu malās. Organizators lūdz atgādināt, ka sportistiem ārpus sacensību laika – sestdienas trases pierakstīšanā un citos pārbraucienos – jābūt ļoti piesardzīgiem un izprotošiem, jo jārēķinās, ka šajos ceļos rallijsprints notiks pirmo reizi, kas nozīmē, ka vietējiem iedzīvotājiem šo sacīkšu specifika nav tik labi zināma. Līdz ar to sportisti būs vieni no tiem, kam jārūpējas par savu un apkārtējo cilvēku drošību! Protams, arī skatītājiem jāizvēlas drošas vērošanas vietas un jāievēro drošības darbinieku norādījumi.

Latvijas rallijsprinta čempionāta 2. posms „Ērgļi 2009”. Ātrumposmu starta laiki (1. marts)
Nr.    Nosaukums    1.a/m starts
1.     Piparupīte 1    9:07        
2.     Itālija 1    9:24        
3.     Sumulda 1    10:00        
4.     Piparupīte 2    11:07        
5.     Itālija 2    11:24        
6     Sumulda 2    12:00
7.     Piparupīte 3    13:06        
8.     Itālija 3    13:24        
9.     Sumulda 3    14:01

Pievieno komentāru

Sports