LFF pirms laika nekomentē "Skonto" un "Daugavas" aktivitātes licences nepiešķiršanas apstrīdēšanā

Latvijas Futbola federācija (LFF) pirms laika nekomentē, vai startam Latvijas "SMScredit.lv Virslīgas" futbola čempionātā licences nesaņēmušās Rīgas "Skonto" un Daugavpils "Daugavas" komandas oficiāli izmantojušas iespēju iesniegt apelāciju par LFF pieņemto lēmumu, aģentūrai LETA apliecināja LFF preses sekretārs Viktors Sopirins.

Kā zināms, LFF Licencēšanas komisija pagājušās nedēļas beigās nepiešķīra licences spēcīgajām "Skonto" un "Daugava" vienībām, kas tām liegs startēt gaidāmās sezonas Latvijas "SMScredit.lv Virslīgas" futbola čempionātā.

Abiem klubiem ir tiesības iesniegt apelāciju, kā veikšanai galējais termiņš ir piektdiena, 14.marts. LFF pašlaik nekomentē, vai klubi šo iespēju ir izmantojuši, sakot, ka tas ir procesuāls jautājums. Teorētiski klubi apelāciju var iesniegt līdz piektdienas pusnaktij.

LFF sola skaidrību šajā jautājumā publiski ieviest sestdien, sakot, ka federācija pašlaik seko līdzi notiekošajam.

Ja klubi apelācijas iesniegs, ko tie ir solījuši izdarīt, vēl piecas darba dienas notiks to izskatīšana un galējā lēmuma pieņemšana. Šī iemesla dēļ Latvijas čempionāta sākums pārcelts par nedēļu vēlāk.

"Skonto" komanda dalībai sacensībās nav pielaista nodokļu parādu dēļ, bet "Daugava" licenci nav saņēmusi, jo tai nav izveidota kluba struktūrā ietilpstoša jaunatnes akadēmija.

"Skonto" ir visu laiku titulētākā Latvijas futbola komanda. Valsts čempionātā nepārspēta tā palika laika posmā no 1992. līdz 2004.gadam, kā arī 2010.gadā. Savukārt Daugavpils "Daugava" līdz šim vienīgo reizi par valsts čempioni kļuvusi 2012.gadā.

Jāizceļ, ka "Skonto" un "Daugava" klubiem atteikto licenču dēļ pašlaik aiz virslīgas komandu borta paliek aptuveni 50 futbolisti, jo pagājušajā piektdienā noslēdzās spēlētāju pāreju periods. Tiesa, pēc reglamenta spēlētāji, kuri šādi zaudēs komandu, jebkurā brīdī drīkstēs pievienoties citai vienībai.

Abiem klubiem kā pērnā čempionāta medaļniekiem jaunajā sezonā ir garantēts starts UEFA Eiropas līgas kvalifikācijas turnīrā, tomēr pašlaik izcīnīto ceļazīmju liktenis vēl nav zināms.

Pašlaik dalībai jaunās sezonas čempionātā apstiprināti astoņi klubi.

Kā ziņots, aizvadītajā sezonā Latvijas virslīgā piekto reizi vēsturē triumfēja "Ventspils" komanda, aiz sevis atstājot "Skonto" un 2012.gada čempionus Daugavpils "Daugavu". Tikmēr vietu virslīgā zaudēja desmitās vietas ieguvēji Ilūkstes NSS, kurus nākamajā sezonā nomainīs pirmās līgas uzvarētāji - BFC "Daugavpils". Savukārt pārspēlēs par vietas saglabāšanu augstākajā līgā virslīgas devītā spēcīgākā komanda "Metta"/LU uzvarēja pirmās līgas otrās vietas ieguvējus "Gulbeni".

Tikmēr pēc "Liepājas metalurga" kluba likvidēšanas šīs pilsētas pārstāvniecību čempionātā pārņēmis jaundibinātais klubs "Liepāja".

Pievieno komentāru

Sports