LBS diskvalificē piecus basketbolistus no valstsvienības 1

Latvijas Basketbola savienība (LBS) ceturtdien no vīriešu valstsvienības diskvalificēja piecus basketbolistus.

LBS uz trijiem gadiem diskvalificēja Kristapu Valteru, bet Armandu Šķēli - uz diviem gadiem. Savukārt Kaspars Bērziņš, Andris Biedriņš un Kaspars Kambala saņēmuši nosacītu viena gada diskvalifikāciju.

Šo lēmumu LBS valde pieņēma, izvērtējot izlases treneru un personāla iesniegtos pārskatus, masu medijos izskanējušo informāciju un ņemot vērā, ka nacionālās izlases basketbolisti ir paraugs tūkstošiem jauno sportistu, kuri ikdienā seko un atdarina savu elku uzvedības modeli, ka dalība nacionālajā izlasē ir iespējami augstākais valsts pārstāvniecības veids sportā, akcentēja nepieciešamību ilgtermiņā nodrošināt visa vecuma basketbolistu godprātīgu attieksmi pret treniņu procesu, komandas biedriem, treneriem un līdzjutējiem.

Jau ziņots, ka uz šī gada Eiropas čempionātu, kas šomēnes notika Polijā, neaizbrauca Bērziņš, kuru par disciplīnas pārkāpumiem no komandas atskaitīja neilgi pirms turnīra. Savukārt pārējie spēlētāji sacensībās piedalījās.

Turnīrā Latvijas izlase piedzīvoja divus zaudējumus trijās spēlēs un nespēja kvalificēties nākamajai sacensību kārtai. Šo sniegumu LBS valde novērtējusi kā neapmierinošu.

Tāpat LBS valde nosodīja Kaspara Kambalas rīcību pēc Latvijas spēles ar Vāciju, kad viņš ar elkoni iesita Vācijas valstsvienības spēlētājam Stefanam Hamanam. LBS valde norāda, ka šāda rīcība ir pilnīgi nesaderīga ar sporta ētiku un godīgas spēles principiem, atbalstot Starptautiskās basketbola federācijas (FIBA) Eiropas nodaļa ("FIBA Europe") lēmumu piešķirt basketbolistam 6000 eiro (4216 latu) lielu naudas sodu un četru spēļu diskvalifikāciju.

Tikmēr par labiem LBS valde nosauca Latvijas jaunatnes izlašu startus Eiropas čempionātos, kur tās izcīnīja trešo, septīto, divas devītās, desmito un 21.vietu. Kopējā Kopējā Eiropas jaunatnes izlašu reitingā Latvijas izlases ieņem astoto vietu. LBS valde īpaši atzīmēja Aināra Čukstes un U-20 jauno sieviešu izlases paveikto, izcīnot trešo vietu.

Pievieno komentāru

Komentāri 1

antisports

Lai vinnētu čempi jāievēro dzelzs disciplīna,tas ir kaut kas neredzēts-spēles laikā nepakļauties trenera komandām!Kost čempja laikā??!! Un kur vel morālā uzvedība! Paši esam radījuši mītu,ka bez šiem ¨ērgļiem" neesam nekas,muļķības! Par saviem (ne)darbiem katram jāatbild.Laižam jauno maiņu laukumā!

pirms 11 gadiem, 2009.09.26 13:35

Sports