Lauris Gūtmanis izcīna sudraba medaļu Eiropas čempionātā

Liepājas ūdens motosportists Lauris Gūtmanis izcīnīja otro vietu Eiropas čempionātā ūdens motosportā “S-550” laivu klasē. Līdz zelta medaļai viņiem pietrūka ļoti maz.

Lai noteiktu uzvarētāju, notika četri braucieni, un divos braucienos pārliecinoši uzvarēja L. Gūtmanis, aiz sevis atstājot leģendāro Polijas sportistu, septiņkārtējo Eiropas un četrkārtējo pasaules čempionu “Profesoru” Lehoslavu Ribarčiku, taču par astoņkārtēju Eiropas čempionu tika kronēts L. Ribarčiks, jo vienā braucienā viņam bija labāks ātrums, ziņo LETA.

Liepājas ūdens motosportists Ēriks Ķiepe-Kipge, kurš ierindojās 11. vietā, stāsta, ka L. Gūtmanim un polim bijis vienāds punktu skaits, Eiropas čempiona noteikšanā tika ņemts vērā, kurš bijis ātrāks distancē. Poļu “Profesors” ātrāks bijis pirmā brauciena astoņos apļos. L. Gūtmanis no čempiona titula atpalicis par 0,12 sekundes simtdaļām.

Trešajā vietā ierindojās vēl viens Polijas veterāns Andžejs Lisijs, bet ceturtajā pozīcijā palika jaunais liepājnieks Pēteris Pelnēns. Ē. Ķiepe-Kipge norāda, ka P. Pelnēns bijis ātrākais sacensību kvalifikācijā.

Jau vēstīts, ka vasarā L. Gūtmanis kļuva par pasaules čempionu “S-550” laivu klasē.