Lauris Freibergs: "Ņemiet taures, karogus un plakātus – mēs esam gatavi Latvijas čempionātam!"

Līdz vienam no šī gada gaidītākajiem un grandiozākajiem notikumiem motokrosā – Latvijas čempionāta sezonas atklāšanai – palicis pavisam maz! Tuvojoties vērienīgajam notikumam, ikviens līdzjutējs nepārprotami jūtas nemierīgs un nevar vien sagaidīt brīdi, kad Aizputes lieliskajā „Misiņkalna” trasē uz starta stāsies teju 300 braucēji, kuri nemiera un adrenalīna pārņemti satricinās apkārt valdošo klusumu, ar saviem spēkratiem radot unikālu, pērkona dārdiem līdzīgu skaņu, lai beidzot rādītu neaizmirstamu šovu, aizstāvētu savu godu un cīnītos par uzvaru!

Par prieku līdzjutējiem, sazinājāmies ar vienu no Latvijas motokrosa lielākajiem meistariem – Lauri Freibergu, kurš jau svētdien startēs spēcīgākajā MX1 klasē. Taču šogad sacensībās viņš domās ne vien par savu, bet arī par mazā dēlēna, Ulda Freiberga sniegumu, kurš šogad pirmo reizi kāps uz starta Latvijas čempionāta 50cc klasē!
Lauris Freibergs atzīst, ka ir pilnībā gatavs sacensībām - motociklam jau nomainītas vajadzīgās detaļas un riepas, kā arī pats braucējs sevi uztur fiziskā gatavībā, lai jau šajā nedēļas nogalē parādītu, kā ir jāsacenšas. Sportistu apmierina arī trase, kas jau vairāku gadu garumā tiek izvēlēta par 1. Latvijas čempionāta posmu – tā ir labi zināma un patīkama, ar dažādām niansēm. Protams, varam vien piebilst, ka trase vēl labāk noteikti patīk līdzjutējiem, jo tā ir labi pārredzama, sniedzot iespēju sekot līdzi saviem favorītiem!

Prasmīgo sportistu priecē arī konkurenti, īpaši Latvijas pārstāvji, kuri ņems dalību sacīkstēs: „Konkurenti noteikti būs labi. Svarīgi ir Latvijas pārstāvji - jebkurš latviešu braucējs ir ļoti liela vērtība Latvijas motokrosam, jo braucēju ir tik, cik viņu ir. Protams, priecāšos par katru, kurš ieradīsies, lai tikai kopā esam kuplāks skaits, lai esam vairāk, un, lai skatītāji, kas atnāk uz sacīkstēm, ir emociju pilni un, aizejot mājās, ir vēlme nākt atkal!”  L.Freibergs uzsver, ka Pro klasē ir kādi 8 - 10 tiešām labi braucēji, kuri cīnīsies līdzvērtīgi un rādīs ļoti labu sniegumu trasē. Tādēļ sacīkstes nepārprotami būs aizraujošas!

Laura Freiberga mērķis Latvijas čempionātā ir tiešs un noteikti uzrunās ikvienu līdzjutēju – „Demonstrēt neaprakstāmu vieglumu uz motocikla!” Mēs visi zinām, ka Lauris uz to ir spējīgs! Viens no viņa galvenajiem uzdevums, šķiet, ir parādīt augstākā līmeņa motokrosu, lai priecētu skatītājus, kurus sportists vērtē ļoti augstu. „ Ļoti patīkami, ja atnāk publika, kas vēro sacīkstes un jūt mums līdzi, lai varam demonstrēt savu ilggadīgo treniņu rezultātus un uzkrātās prasmes,” saka Freibergs. Tādēļ esam klāt, lai atbalstītu mūsu sportistus!

Taču lielākais jaunums līdzjutējiem – šogad jutīsim līdzi diviem Freibergiem! Kā jau minējām, šogad Laurim pievienosies viņa mazais dēlēns, Uldis Freibergs, kurš debitēs Latvijas čempionāta 50cc klasē. Pirms tam jau aizvadītas sacīkstes Igaunijā un mazais sportists ir gatavs parādīt, ka ies tēva pēdās un liks pasvīst ne vienam vien konkurentam! Tēva lepnums par mazo puiku uzreiz jūtams, kā gan savādāk – puikam drīz būs astoņi gadi, viņš brauc ar riteni, spēlē futbolu un basketbolu, ir ļoti sportisks un no sirds aizraujas ar motokrosu. Mazais sportists pats izrādīja interesi, ka vēlas braukt ar mocīti, tādēļ Lauris nolēmis, lai brauc! „Atšķirībā no futbola un basketbola, šeit vismaz varu pamācīt, pakonsultēt, kur labāk sēdēt, kā labāk darīt, kā braukt līkumā,” stāsta Lauris. Uz puiku netiek izdarīts spiediens, viņš pats esot entuziasma pilns, tētis labprāt pavēro puikas sniegumu, kas nepārprotami sagādā prieku un lepnumu pašam Laurim. Mūsu motokrosa meistars vien izteicās, kaut būtu vairāk latviešu braucēju tieši 50cc klasē, jo kādu dienu šie sportisti noteikti izaugs par meistarīgiem braucējiem!

Jautājot, vai mazais braucējs ir satraukts pirms sacensībām, Lauris lepni atbildēja: „Nē, tikpat mierīgs kā tētis.” L.Freibergs atzīst, ka lielākais satraukums pirms dēla sacīkstēm esot tieši viņam, nevis mazajam braucējam - psiholoģiski jaunais sportists esot gatavs. Pie starta puika vienmēr saka: „Tēti, kurbulē un varam braukt! Ātrāk, nečammājies, braucam!” Lauris uz to atbildot:  „Mierīgi, vēl laika, motors uzkarsīs.” Taču Uldim motokros ir ļoti tuvs. "Viņam tikai vajag kurbulēt un braukt,” stāsta Lauris. Sportists trenē arī divus citus mazos braucējus un atzīst, ka galvenokārt dod zināšanas, māca pieeju sacīkstēm – ko domāt, kā sevi sagatavot, lai nebūtu uztraukuma – „Sacīkstes ir vienkārši jābrauc, jāparāda tas, ko pats ir izdarījis treniņos! Galvenais finišēt un viss ir izdarīts! Tā tikai uz priekšu!”

Arī mēs varam būt lepni, ka mazos braucējus trenē pats L.Freibergs, jo zinām, ka sagaidīsim neskaitāmus prasmīgus braucējus, tostarp mazo Uldi Freibergu, kura apņēmība jau tagad ir apbrīnojama. Jau redzam, ka šis sportists ies tēva pēdās un noteikti nākotnē būs viens no topa labākajiem braucējiem ne tikai Latvijā! Varam priecāties, ka aug mūsu motokrosa jaunā paaudze! Tādēļ aicinām ikvienu jau sestdien doties uz Aizputi un klātienē vērot mazā braucēja talantu un atbalstītu viņu svarīgajās sacīkstēs!

Nobeigumā Lauris uzsver ikviena līdzjutēja lomu sacensībās: „ Nepārprotami gribas redzēt fanus kuplā skaitā! Laika apstākļi solās būt labi, tādēļ es aicinu ikvienu ierasties, un, protams, ņemt līdzi visu, kas nu kuram ir – taures, karogus un plakātus – ņemiet visu, jo katrs skatītājs, katrs līdzjutējs ir ļoti gaidīts! ” Lauris nepārprotami gatavs rādīt klasi Jūsu dēļ!

Sakām lielu paldies Laurim Freibergam par interviju un vēlam veiksmi gan viņam, gan mazajam debitantam. Nevaram vien sagaidīt, kad ieraudzīsim abus sportistus uz starta jau šonedēļ!

Tiekamies Aizputē!
Vēlreiz atgādinām! Līdzjutēji nedēļas nogalē tiek aicināti apmeklēt abas sacensību dienas, jo uz starta stāsies neskaitāmas motociklu klases - gan sestdiena, gan svētdiena būs piesātina un nepārprotami būs ko redzēt, kā arī sestdien ieeja bez maksas! Tādēļ klausām Lauri Freibergu, ņemam līdzi fanu plakātus un labu garastāvokli, un jau sestdien visi tiekamies  Aizputē, lai justu līdzi savējiem!!

Pievieno komentāru

Sports