Latvijas vīriešu handbola izlasi tuvākajās spēlēs vadīs Armands Uščins 1

Par Latvijas vīriešu handbola izlases galveno treneri līdz Eiropas čempionāta kvalifikācijas cikla beigām iecelts kādreizējais valstsvienības spēlētājs Armands Uščins, vēsta Latvijas Handbola federācija (LHF).

Uščins pie izlases stūres debitēs 9. un 10.jūnijā divās pārbaudes spēlēs izbraukumā ar Lietuvu, bet pēc tam Latvija 15.jūnijā spēkosies ar Ungāriju (savā laukumā) un 18.jūnijā - ar Dāniju (izbraukumā). Uščina asistenti gaidāmajās spēlēs būs Andrejs Narnickis, kurš jau strādāja kopā ar iepriekšējo treneri Uģi Vikštremu, kā arī jaunatnes izlases treneris Arnolds Straume, raksta LETA.

Kā vēsta LHF, pēc četrām spēlēm tiks lemts par sadarbības turpināšanu ar Uščinu uz nākamo kvalifikācijas ciklu ar iespēju to pagarināt uz vēl vienu (pēc sistēmas 1+1).

Pašlaik 43 gadus vecais Uščins aizvadītajā sezonā vadīja Vācijas trešās līgas klubu Bernburgas "Anhalt", kas Ziemeļu zonā ierindojās devītajā vietā 16 komandu konkurencē. Trenera amatam viņš pievērsās jau 2011.gadā, pats vēl būdams aktīvs spēlētājs.

Spēlētāja karjeras laikā Uščins spēlējis Latvijā un Vācijā, daudzus gadus pārstāvējis arī nacionālo izlasi. Uščins ir viens no trim handbolistiem (vēl arī Margots Valkovskis un Dmitrijs Bražņikovs), kas valstsvienībā aizvadījis vairāk par simts spēlēm - 128. Pēdējo spēli Latvijas izlasē Uščins nospēlēja 2013.gada 15.jūnijā pret Horvātiju.

Aģentūra LETA jau ziņoja, ka pēc komandas snieguma izvērtēšanas Eiropas čempionāta kvalifikācijas turnīra pirmajās četrās spēlēs LHF pagājušajā nedēļā no amata atbrīvoja Vikštremu. Zīmīgi, ka maija sākumā notikušajās divās spēlēs speciālists nemaz nebija klāt, jo viņam bija kakla un balssaišu iekaisums, kā rezultātā treneris pēc operācijas ilgu laiku nav varējis pat sarunāties.

Otrdien sarunā ar aģentūru LETA Vikštrems šādu lēmumu nosauca kā sitienu zem jostasvietas.

Vikštrems par Latvijas izlases galveno treneri tika iecelts 2014.gada 17.aprīlī. Viņa vadībā Latvijas valstsvienība 2016.gada Eiropas čempionāta kvalifikācijas turnīrā izcīnīja divas uzvaras pār Slovākiju, savā kvalifikācijas grupā ieņemot trešo vietu aiz Zviedrijas un Slovēnijas.

Savukārt 2017.gada pasaules čempionāta kvalifikācijā Latvija uzvarēja savā kvalifikācijas grupā un "play-off" spēlēs par ceļazīmi uz pasaules čempionātu divu spēļu summā cīnījās neizšķirti ar Baltkrieviju, bet nekvalificējās turnīram tikai mazāk izbraukumā gūto vārtu dēļ. Rīgas domes kausa turnīros Vikštrema vadībā Latvija 2014.gadā izcīnīja uzvaru, pēc tam bija trešā, bet pērnā gada nogalē, spēlējot bez vairākiem līderiem, palika ceturtā.

Savukārt 2018.gada Eiropas čempionāta kvalifikācijas ciklā Latvijai ir ļoti spēcīgi pretinieki - vispirms ar 16:24 viesos tika zaudēts Ungārijai, pēc tam savā laukumā ar 23:36 atzīts Riodežaneiro olimpisko spēļu čempiones Dānijas pārākumu, bet pagājušajā mēnesī bez Vikštrema klātbūtnes divreiz zaudēts arī tiešajai konkurentei Nīderlandei. Līdz ar to, neatkarīgi no atlikušo divu spēļu rezultātiem, Latvija apakšgrupā vairs nevar izbēgt no pēdējās vietas. Spēlēs pret Nīderlandi Vikštremu aizvietoja viņa asistents Narnickis.

Pirms Vikštrema Latvijas izlasi vadīja Valdis Labanovskis, kurš arī tikpat pēkšņi tika atbrīvots no amata.

Rudenī Latvijas izlase uzsāks pasaules čempionāta kvalifikācijas turnīru, kura izloze norisināsies šovasar.

Pievieno komentāru

Komentāri 1

Sports