"Latvijas Universitāte" Baltijas līgā negaidīti uzvar "Liepāja"/LSSS

"Latvijas Universitāte" (LU) komanda sestdien izcīnīja negaidītu uzvaru "Douglas" Baltijas Basketbola līgas (DBBL) spēlē elites grupas turnīrā.

LU mājās ar 75:48 (19:15, 13:9, 24:16, 19:8) uzvarēja "Liepāja"/LSSS, vēsta LETA.

Mājinieču rindās rezultatīvākā ar 17 punktiem bija Elizabete Bulāne, bet pa desmit punktiem guva Marta Daniela Leimane, kurai arī sešas atlēkušās bumbas, un Vanesa Jasa, viņai arī izcīnot piecas bumbas zem groziem.

Liepājas komandā 12 punktus iemeta Līna Loceniece, bet ar desmit izcēlās Rūta Stiprā, kurai arī izdevās izcīnīt piecas atlēkušās bumbas.

Baltijas līgā LU vienība līdz šim vēl ne reizi nebija uzvarējusi liepājnieces.

Tikmēr otrā sestdienas mačā sezonas pirmo panākumu guva BJBS "Rīga"/"Juniores", kas viesos ar 62:54 (20:12, 11:17, 17:13, 14:12) pārspēja "Rīgas Stradiņa Universitāti" (RSU).

Nikola Priede uzvarētāju labā guva 19 punktus un izcīnīja 13 bumbas zem groziem, 14 punktus pievienoja Paula Kļeščova, bet par vienu mazāk iemeta Šarlote Pētersone, kurai arī desmit atlēkušās bumbas. RSU komandā pa 12 punktiem iemeta Ieva Stefānija Jundase un Guna Lagzdiņa, viņai arī izcīnot 14 atlēkušās bumbas.

Baltijas līgas elites grupā no Latvijas komandām visās astoņās spēlēs uzvarējusi "TTT Rīga", LU seko ar trim uzvarām sešos mačos, BJBS "Rīga"/"Juniores" astoņos dueļos iekrājušas vienu panākumu, kamēr ceturto un piekto pozīciju attiecīgi ieņem RSU un Liepājas komandas.

Baltijas Basketbola līgas turnīrs tika pārtraukts novembrī līdz ar epidemioloģiskās situācijas saasināšanos, un atsāktas spēles tika 10.februārī. Elites grupā spēlē piecas Latvijas komandas, un bija paredzēts, ka līdz decembrim spēles tiks aizvadītas tikai vienas valsts ietvaros. Covid-19 izplatībai pieņemoties spēkā, turnīrā bija divarpus mēnešu pauze un tas Latvijas robežās turpinās tikai ar pašmāju vienību savstarpējām cīņām.

Baltijas Basketbola līgas čempionātā elites grupā 2018./2019.gada sezonā piedalījās piecas Lietuvas, divas Latvijas un viena Igaunijas komanda, bet 2019./2020.gada sezonā - trīs Latvijas, trīs Lietuvas un divas Igaunijas komandas. Iepriekšējā sezonā par līgas divkārtējām čempionēm kļuva "TTT Rīga".

Pievieno komentāru

Sports