Latvijas Studentu Frisbija čempionāta zelts atceļo uz Liepāju

14. martā Rīgā norisinājās frisbija kluba Ultimate Decision un Latvijas Frisbija federācijas rīkotais Latvijas Studentu Frisbija čempionāts vīriešu un sieviešu divīzijās, kur triumfēja Liepājas Universitāte, aiz sevis atstājot Rīgas Tehnisko universitāti. Čempionātā dalību ņēma sešas vīriešu un četras sieviešu augstskolu komandas.

Vīriešu divīzijas finālā Liepājas Universitātes komanda tikās ar Rīgas Tehniskās universitātes komandu, sīvā cīņā izcīnot uzvaru ar rezultātu 13:8. Spēlē par trešo vietu Latvijas Universitātes komanda, beidzoties spēles pamatlaikam, spēja pieveikt Rīgas Ekonomikas augstskolas komandu – 9:7. „Spēles gara” balva komandu vērtējumā tika piešķirta Rīgas Tehniskās universitātes komandai.

Sieviešu divīzijas fināls izvērtās par drāmu, kur Rīgas Tehniskās universitātes komandai atrodoties vadībā pār Liepājas Universitātes komandu ar rezultātu 12:10, tās saspēles vadītāja guva potītes traumu un nespēja turpināt spēli. Liepājnieces spēja gūt trīs punktus pēc kārtas, izcīnot uzvaru ar rezultātu 13:12. Tikpat līdzvērtīgā spēlē par trešo vietu Vidzemes augstskolas komanda, beidzoties spēles pamatlaikam, pārspēja Rīgas Ekonomikas augstskolas komandu – 8:7. „Spēles gara” balva komandu vērtējumā tika piešķirta Rīgas Ekonomikas augstskolas komandai.

„Sacensības ir veiksmīgi noslēgušās. Priecēja tas, ka cīņas bija tik līdzvērtīgas. Gan cīņā par čempionu tituliem, gan cīņā par pārējām vietām komandas ne uz mirkli nedrīkstēja atslābt un svinēt uzvaru pirms spēles beigām. Ja vīriešu finālā 2.vietas ieguvēji visu laiku mina uz papēžiem čempioniem, tad sieviešu fināls izvērtās par īstu drāmu. Un, manuprāt, tieši to vēlas redzēt skatītāji. Vēlreiz vēlētos pateikties visām komandām par dalību, jo tieši jūs padarījāt šo turnīru tik aizraujošu”, par čempionāta norisi izsakās tā galvenais organizators Mārtiņš Taurenis.

2008. gada 5. - 6. decembrī Valmierā notika pirmais Latvijas Studentu Frisbija čempionāts jauktajā divīzijā, kur pirmo vietu izcīnīja Liepājas Universitātes komanda, finālā ar rezultātu 11:7 pārspējot Latvijas Universitātes komandu. Spēlē par 3. vietu pārāka izrādījās Rīgas Ekonomikas augstskolas komanda, sīvā cīņā ar rezultātu 9:8 pieveicot Rīgas Tehniskās universitātes komandu. Jāmin, ka „Spēles gara” balvu citu komandu vērtējumā ieguva Latvijas Universitātes komanda.
Frisbijs ir bezkontakta komandu sporta veids, ko spēlē ar lidojošo disku, cenšoties to nogādāt uzbrukuma zonā. Citu sporta veidu vidū frisbiju izceļ tas, ka spēlētāji paši seko spēles gaitai un risina strīdus situācijas bez tiesnešu klātbūtnes. Tiek piešķirta arī „Spēles gara” balva, ko iegūst sportiski godīgākā komanda citu komandu vērtējumā.
Latvijas Frisbija federācijas mājas lapa – www.frisbee.lv.

Pievieno komentāru

Sports