Latvijas sieviešu futbola izlase EČ kvalifikāciju turpinās septembrī pret Islandi

Latvijas sieviešu futbola izlases Eiropas čempionāta (EČ) kvalifikācijas turnīru turpinās septembra vidū pret Islandes valstsvienību, vēsta Latvijas Futbola federācijas (LFF) mājaslapā publicētā informācija.

Koronavīrusa radītās pandēmijas dēļ Eiropas Futbola asociāciju savienībai (UEFA) nācās atcelt pavasarī un jūnija sākumā paredzētās spēles Eiropas čempionāta kvalifikācijas turnīrā sievietēm. Trešdien UEFA paziņoja atjaunoto plānu maču aizvadīšanai, vēsta LETA.

Didža Matīsa vadītajai Latvijas sieviešu izlasei bija paredzēts 10.aprīlī aizvadīt maču Slovākijā. Sākotnējais spēļu grafiks paredzēja arī 4.jūnija dueli Islandē un 9.jūnija spēli Liepājā pret Ungāriju.

Jaunais spēļu kalendārs paredz, ka Latvijas sieviešu izlase 17.septembrī viesosies pie Islandes, piecas dienas vēlāk mājās būs jātiekas ar Ungāriju, bet 22. un 27.oktobrī attiecīgi jātiekas ar Zviedriju un Slovākiju.

Šī ir pirmā reize, kad Eiropas čempionāta kvalifikācija noris pēc jaunas izspēles kārtības, kas līdzīga vīriešu izlašu grupu turnīriem. Latvija tika ielozēta piecu komandu grupā, kur spēkosies arī spēcīgās Zviedrijas, Islandes, kā arī Slovākijas un Ungārijas valstsvienības.

Četrās līdz šim aizvadītajās spēlēs Latvijas izlase pie punktiem nav tikusi, tomēr iepriecinājusi ar konkurētspējīgu sniegumu it īpaši pirmajās divās mājas spēlēs pret pasaules sieviešu futbola smagsvaru Zviedriju (1:4) un Slovākiju (1:2).

Latvijas izlases pēdējās mājas spēles norise 22.septembrī pret Ungāriju tiek plānota Liepājā.

Koronavīrusa radītās pandēmijas dēļ Eiropas čempionāta finālturnīrs sievietēm ir pārcelts no 2021. uz 2022.gada jūliju.

Pievieno komentāru

Sports