Latvijas sieviešu basketbola izlase pārbaudes spēlē pārspēj Lietuvas valstsvienību; Niedola gūst divus punktus

Latvijas sieviešu basketbola izlase ceturtdien savā pirmajā mačā, gatavojoties Eiropas čempionātam, ar rezultātu 74:68 (15:27, 18:7, 22:15, 19:19) Liepājas olimpiskajā centrā pieveica Lietuvas valstsvienību.

Rezultatīvākās spēlētājas Latvijas izlases sastāvā bija Gunta Baško ar 16 gūtiem punktiem, sešām atlēkušajām bumbām un četrām rezultatīvām piespēlēm, kā arī Aija Bumermane, kura guva 13 punktus un izcīnīja sešas bumbas zem groziem.

Savukārt Lietuvas izlasē pārliecinoši rezultatīvākā ar 18 punktiem un septiņām atlēkušajām bumbām bija par aizvadītā gada labāko Eiropas jauno basketbolisti atzītā 19 gadus vecā Ģintare Petronīte.

Piektdien plkst.13 Latvijas un Lietuvas izlases tiksies vēlreiz, taču šī spēle notiks aiz slēgtām durvīm - bez skatītājiem.

Kā ziņots, Latvijas izlases treniņnometne Liepājā turpināsies līdz 16.maijam. Pēc tam divas nedēļas komanda atkal trenēsies Rīgā, bet pirms Eiropas čempionāta atkal pārbrauks uz Liepāju.

No 30.maija līdz 2.jūnijam Liepājas Olimpiskajā centrā norisināsies trīs nacionālo izlašu pārbaudes turnīrs starp Latvijas, Ukrainas un Turcijas komandām. Pirmā spēle gaidāma 30.maijā, kad Latvija spēkosies ar Ukrainas valstsvienību. Dienu vēlāk, 1.jūnijā, Latvijas meitenēm pretim stāsies Turcijas izlase, bet 2.jūnijā savstarpējo spēli aizvadīs Ukrainas un Turcijas sieviešu izlases.

LETA jau ziņoja, ka Latvijas izlasei Eiropas čempionātā būs jāiztiek bez Ievas Kubliņas, kurai ir pēdas saišu sastiepums.

Kubliņa pēdējos gados ir viena no izlases līderēm. 2007.gada Eiropas čempionātā viņa vidēji mačā guva 8,4 punktus un izcīnīja 5,2 atlēkušās bumbas, bet Pekinas olimpisko spēļu turnīrā Kubliņa vidēji guva 9,4 punktus un izcīnīja piecas bumbas zem groziem.

Tāpat savainojuma dēļ ar Latvijas izlasi treniņnometnē Liepājā neatrodas Anete Šteinberga. Kopumā izlases kandidātu sarakstā palikušas 17 spēlētājas, no kurām treneru rīcībā pašlaik ir 16, jo Liene Jansone vēl joprojām atrodas Francijā, kur viņai svētdien atlicis vēl aizvadīt spēli Francijas kausa izcīņas finālā.

Garo spēlētāju trūkuma dēļ izlases kandidātu sarakstā iekļauta Anita Teilāne, kura pēdējās sezonas aizvada Vācijas čempionātā, pavēstīja Zvirgzdiņš.

Latvijas izlases kandidāšu sarakstu līdz 15 spēlētājām Zvirgzdiņš varētu samazināt tieši pēc spēlēm ar Lietuvu.

Jau ziņots, ka Eiropas čempionāts trīs Latvijas pilsētās - Rīgā, Liepājā un Valmierā - notiks no 7. līdz 20.jūnijam. Priekšsacīkšu cīņas Latvijas izlase aizvadīs Liepājā, bet izšķirošie mači notiks Rīgā.

Latvijas izlase spēlēs vienā apakšgrupā ar Grieķijas, Polijas un Ungārijas valstsvienībām.

Latvijas sieviešu valstsvienības sastāvs treniņnometnē Liepājā: Anete Jēkabsone-Žogota, Gunta Baško, Ieva Tāre, Zane Tamane, Zane Eglīte, Dita Krūmberga, Aija Brumermane, Elīna Babkina, Anda Eibele, Aija Putniņa, Kristīne Kārkliņa, Ieva Veinberga, Edīte Kresa, Santa Dreimane, Sabīne Niedola, Anita Teilāne.

Pievieno komentāru

Sports