Latvijas sieviešu basketbola izlase pagarinājumā piekāpjas Itālijai

Eiropas sieviešu basketbola čempionātā, kas pašlaik turpinās Rīgā, Latvijas izlase pusfinālā par 5.-8.vietu piektdien pēc ar 66:68 piekāpās ar Itālijas valstsvienībai, zaudējot cerības kvalificēties pasaules čempionātam.

Rezultatīvākā Latvijas izlasē pamatlaikā ar 22 gūtajiem punktiem bija Gunta Baško, Zane Tamane guva 13 punktus, bet Anetes Jēkabsones-Žogotas kontā 11 punkti.

Kaut arī pirmajā puslaikā Latvijas izlasei bija arī vairāk nekā 20 punktu pārsvars, otrajā spēles daļā Latvijas valstsvienība spēlēja ļoti nesekmīgi un pēc pamatlaika rezultāts jau bija neizšķirts, bet pagarinājumā latvietes piedzīvoja sāpīgu zaudējumu.

Sestdien mačā par piekto vietu Itālija tiksies ar Grieķiju, bet Latvijas valstsvienība spēlēs par septīto vietu, spēkojoties ar Slovākijas valstsvienību.

Šovakar notiks arī pusfināla spēles cīņā par medaļām - plkst.18 laukumā dosies Spānijas un Krievijas komandas, bet plkst.20.15 Baltkrievija cīnīsies ar Francijas valstsvienību.

Kā ziņoja LETA, Latvijas izlase ceturtdien notikušajā ceturtdaļfināla spēlē dramatiskā cīņā ar rezultātu 64:69 pagarinājumā piekāpās Krievijas basketbolistēm.

Citos ceturtdaļfināla mačos Francijas izlase negaidīti sīvā cīņā ar rezultātu 51:49 apspēlēja Grieķijas basketbolistes, Baltkrievijas izlase ar rezultātu 70:68 pagarinājumā pieveica Slovākijas valstsvienību un Spānija ar 61:42 apspēlēja Itālijas basketbolistes.

Vietu sadalījums šajā Eiropas čempionātā tiks noskaidrots sestdien, kad notiks finālspēle, kā arī mači par 3., 5. un 7.vietu.