Latvijas sieviešu basketbola izlasē no jaunajām spēlētājām paliek vienīgi Niedola

Latvijas sieviešu basketbola izlasē gatavošanos Eiropas čempionātam, kas no 7. līdz 20. jūnijam notiek Rīgā, Liepājā un Valmierā, turpinās 14 spēlētājas, ieskaitot jauno Sabīni Niedolu, sarunā ar aģentūru LETA sestdien izteicās valstsvienības galvenais treneris Ainars Zvirgzdiņš. Nākamā pārbaudes spēle būs ar Ukrainu – 30. jūnijā. Ziņas beigās skatiet spēļu kalendāru un vietas, kur iespējams iegādāties biļetes uz pārbaudes spēlēm.

"Pēc Liepājas nometnes pateicām paldies Edītei Kresai, Ievai Veinbergai, Anitai Teilānei, kā arī Kristīnei Vītolai," sacīja Zvirgzdiņš. "Treneri turpinās darbu ar 14 spēlētājām, ieskaitot Lieni Jansoni, kura izlasei pievienosies otrdien."

Kā ziņoja LETA, Latvijas izlase tikko aizvadīja nedēļu ilgu treniņnometni Liepājā, kuras laikā tika aizvadītas divas pārbaudes spēles ar Lietuvas valstsvienību. Pirmajā spēlē ceturtdien Latvijas basketbolistes izcīnīja uzvaru ar rezultātu 74:68, bet otrajā mačā latvietes bija pārākas ar 78:52.
Zvirgzdiņš jau treniņnometnes laikā Liepājā izteicās, ka, lai komandā noritētu produktīvs darbs, optimālais spēlētāju skaits ir 14. Vienīgā no izlases debitantēm, kurai izdevies nostiprināties tās sastāvā, ir Sabīne Niedola, kura izpelnījās treneru atzinību pēc abām aizvadītajām pārbaude spēlēm, jau otrajā mačā izlases sastāvā gūstot deviņus punktus un izcīnot astoņas atlēkušās bumbas.
Spēlēs ar Lietuvu Latvijas izlasē debitēja arī Kresa, Veinberga un Vītola, tomēr viņas pagaidām pieaugušo izlasē nostiprināties nespēja.

"Turpmākajās nedēļās tiks atlasītas tās 12 spēlētājas, kuras tiks pieteiktas Latvijas izlases sastāvā dalībai Eiropas čempionātā," piebilda valstsvienības galvenais treneris.

Turpmākās divas nedēļas komanda trenēsies Rīgā, kur 22. un 23.maijā aizvadīs divas pārbaudes spēles ar Izraēlas izlasi, bet maija beigās Latvijas valstsvienība atkal pārbrauks uz Liepāju.
No 30.maija līdz 2.jūnijam Liepājas Olimpiskajā centrā norisināsies trīs nacionālo izlašu pārbaudes turnīrs starp Latvijas, Ukrainas un Turcijas komandām. Pirmā spēle gaidāma 30.maijā, kad Latvija spēkosies ar Ukrainas valstsvienību. Dienu vēlāk, 1.jūnijā, Latvijas meitenēm pretim stāsies Turcijas izlase, bet 2.jūnijā savstarpējo spēli aizvadīs Ukrainas un Turcijas sieviešu izlases.
LETA jau ziņoja, ka Latvijas izlasei Eiropas čempionātā būs jāiztiek bez Ievas Kubliņas, kura šobrīd ārstē pēdas saišu sastiepumu.

Kubliņa pēdējos gados bijusi viena no izlases līderēm. 2007.gada Eiropas čempionātā viņa vidēji mačā guva 8,4 punktus un izcīnīja 5,2 atlēkušās bumbas, bet Pekinas olimpisko spēļu turnīrā Kubliņa vidēji guva 9,4 punktus un izcīnīja piecas bumbas zem groziem.

Eiropas čempionātā Latvijas izlase apakšgrupu turnīru aizvadīs Liepājā, spēlējot vienā grupā ar Grieķijas, Polijas un Ungārijas valstsvienībām. Savukārt izslēgšanas spēļu turnīrs norisināsies Rīgā.
Latvijas sieviešu valstsvienības sastāvs treniņnometnē Rīgā: Anete Jēkabsone-Žogota, Gunta Baško, Ieva Tāre, Zane Tamane, Zane Eglīte, Dita Krūmberga, Aija Brumermane, Elīna Babkina, Anda Eibele, Aija Putniņa, Kristīne Kārkliņa, Sabīne Niedola.

SIEVIEŠU IZLASES PĀRBAUDES SPĒLES 2009

22. maijs 19.30 – Latvija - Izraēla (Rīgā, Olimpiskajā sporta centrā)
23. maijs 19.30 – Latvija - Izraēla (Rīgā, Arēna Rīga) (slēgtā spēle)

30. maijs 20.00 – Latvija - Ukraina (Liepājas Olimpiskajā centrā)

1. jūnijs 20.00 – Latvija - Turcija (Liepājas Olimpiskajā centrā)

Biļetes var iegādāties "Biļešu servisa" kasēs!

"Biļešu servisa" tirdzniecības vietas:
TN KURZEME
Lielā iela 13, Liepāja
   
Viesnīca Fontaine Royal
Stūrmaņu iela 1, Liepāja
   
AC Kurzemes Vārds
Kungu iela 9, Liepāja
   
Liepājas Olimpiskais centrs
Brīvības iela 39 Liepāja
   
DUS STATOIL
Cukura iela 3,Liepāja
Esperanto iela 2/8,Liepāja
Ganību iela 171,Liepāja
   
Liepājas 4. pasta nodaļa
Kuršu laukums 7, Liepāja
   
Liepājas 12. pasta nodaļa
Graudu iela 4, Liepāja

Pievieno komentāru

Sports