Latvijas sieviešu basketbola izlase Eiropas čempionāta otrajā spēlē uzvar Ungāriju

Eiropas sieviešu basketbola čempionāta B apakšgrupas savā otrajā spēlē pirmdien Latvijas izlase pārliecinoši ar 76:59 (20:11, 20:13, 17:17, 19:18) pārliecinoši uzvarēja Ungārijas izlasi.

Spēles sākums Latvijas komandai neizdevās un pēc nospēlētām trīs minūtēm rezultāts bija nelabvēlīgs 0:4, taču nākamajās trīs minūtēs deviņus punktus Latvijas izlases labā guva komandas kapteine Gunta Baško, panākot 9:6 par labu mājiniecēm. Ungārietes vēl pietuvojās līdz 9:11, taču pēdējās minūtēs mājinieces veica izrāvienu, panākot 20:11 savā labā.

Otrās ceturtdaļas sākumā pirmos divus punktus guva ungārietes, taču pēc Baško un Anetes Jēkabsones-Žogotas vairākiem precīziem metieniem izdevās panākt arī 30:18. Ceturtdaļas septītajā minūtē Zanes Tamanes diviem precīzajiem metieniem Latvijas izlase panāca jau 21 punktu pārsvaru - 40:19. Atlikušajā laikā ungārietes nedaudz pietuvojās, tomēr Latvijas izlase pēc puslaika saglabāja pārliecinošu vadību - 40:24.

Trešās ceturtdaļas sākumā pēc Tamanes un Lienes Jansones precīziem metieniem Latvijas izlase panāca jau 47:26, bet līdz ceturtdaļas noslēgumam ungārietes spēja pietuvoties līdz 41:57.

Pēdējo ceturtdaļu ļoti aktīvi uzsāka ungārietes, kas vairākkārt samazināja rezultāta starpību līdz 13 punktiem, taču pateicoties Tamanes un Jēkabsones-Žogotas Latvijas izlasei izdevās izdevās saglabāt aptuveni 15 punktu pārsvaru. Pēdējās minūtēs viešņām trūka precizitātes uzbrukumā, bet Latvijas izlasē teicami nospēlēja komandas līdere Jēkabsone-Žogota, kura guva vairākus punktus pēc kārtas, panākot 76:54. Pēdējā minūtē ungārietes spēja pietuvoties līdz 59:76.

Latvijas izlases rindās Anete Jēkabsone-Žogota guva 25 punktus, bet Zanes Tamanes rēķinā 20 punkti un 11 atlēkušās bumbas. Baško guva 14 punktus, Liene Jansone - deviņus, Dita Krūmberga - četrus, bet Ievas Tāres un Zanes Eglītes kontā divi punkti.

Kā ziņots, B apakšgrupas pirmajās spēlēs svētdien Latvija ar rezultātu 86:52 sagrāva Polijas izlasi, bet Ungārija ar 43:59 zaudēja Grieķijas izlasei. Savukārt šodienas pirmajā grupas mačā polietes ar 62:60 pārspēja Grieķiju.

Nākamo spēli Latvija aizvadīs otrdien plkst.20.15, kad spēkosies ar Grieķiju.