Latvijas sieviešu basketbola izlase atkārtotā pārbaudes spēlē sagrauj Lietuvas valstsvienību

Latvijas sieviešu basketbola izlase piektdien savā otrajā pārbaudes spēlē, gatavojoties Eiropas čempionātam, ar rezultātu 78:52 (20:5, 17:14, 26:15, 15:18) sagrāva Lietuvas valstsvienību. Deviņus punktus izlases labā guva liepājniece Sabīne Niedola.

Mačs Liepājas olimpiskajā centrā šoreiz norisinājās bez skatītāju klātbūtnes.

Kā ziņots, abas komandas savā starpā tikās arī ceturtdien, un šajā mačā, kas arīdzan norisinājās Liepājā, Latvijas valstsvienība uzvarēja ar rezultātu 74:68.

Piektdienas maču Latvijas basketbolistes uzsāka daudz pārliecinošāk, jau pirmajā ceturtdaļā demonstrējot teicamu spēli aizsardzībā un vairākas reizes liekot pretiniecēm zaudēt bumbu, kā arī pārtērēt uzbrukuma laiku. Jau pēc aizvadītām deviņām minūtēm Latvijas izlase atradās vadībā ar graujošu pārsvaru - 17:2.

Otrās ceturtdaļas vidū Lietuvas izlase aktivizējās, un spēles gaita kļuva līdzīgāka, turklāt kļūdas uzbrukumā sāka biežāk pieļaut arī latviešu basketbolistes. Tomēr Latvijas valstsvienība dominēja cīņā zem groziem un bieži piespieda pretinieces pārkāpt noteikumus, tādēļ mājinieču pārsvars turpināja lēnām pieaugt, un rezultātā tika izcīnīta pārliecinoša uzvara.

Latvijas izlases sastāvā rezultatīvākā piektdien bija Anete Jēkabsone-Žogota ar 16 gūtiem punktiem un sešām atlēkušajām bumbām. Santa Dreimane guva desmit punktus, bet Guntas Baško un Sabīnes Niedolas rēķinā bija pa deviņiem punktiem.

Savukārt Lietuvas izlases labā 14 punktus guva Rima Valentiene, bet 13 punkti bija Ģiedres Paugaites kontā. Ceturtdienas mača rezultatīvākā spēlētāja Ģintare Petronīte piektdien raidīja garām grozam visus sešus izpildītos metienus un pie punktiem netika.

Kā ziņots, Latvijas izlases treniņnometne Liepājā turpināsies līdz 16.maijam. Pēc tam divas nedēļas komanda atkal trenēsies Rīgā, bet pirms Eiropas čempionāta atkal pārbrauks uz Liepāju.