Latvijas rallijsprinta čempionāts sasniedz sezonas vidu

Sestdien Cesvaines apkārtnē tiks aizvadīts rallijsprints „Gulbis 2013”, kas būs Latvijas rallijsprinta čempionāta vidējais – ceturtais – posms. Tā kā sezona pēc šīs sacīkstes nonāks beigu fāzē, Cesvaines rallijsprints var ienest izšķirošus notikumus čempiontitulu izcīņā.

„Gulbis 2013” tiks aizvadīts piecos ātrumposmos. Pirmais posms sestdien sāksies pl.14:10 pēcpusdienā, bet jau drīz pēc pl.17:00 būs zināmi provizoriskie rallijsprinta uzvarētāji. Čempionāta kopvērtējumam šis būs svarīgs posms, jo, tā kā sacīkste nav kopīga ar kādu no lielā rallija, jeb Latvijas rallija čempionāta posmiem, izspēlējamo punktu daudzums tiks piešķirts pēc 1,5 koeficienta sistēmas. Tātad uzvaras vērtīgākas, zaudējumi – sāpīgāki.

Latvijas rallijsprinta čempionātā 1600 klasē iepriekšējais posms Kalnamuižā sarūpēja sensāciju – izstājās visas trīs tobrīd kopvērtējuma vadībā bijušās ekipāžas – Raivis Ozoliņš/Artūrs Enkurs, Lauris Bērziņš/Mārtiņš Indriksons un Kaspars un Zintis Koli. Šāds pavērsiens saasinājis situāciju un, lai gan Ozoliņa un Bērziņa ekipāžas saglabā pirmās divas vietas, cīņās iejaukušās citas ekipāžas. Būs interesanti vērot Jāņa Cielēna/Salvja Rambola sniegumu – debija rallijsprintā iepriekšējā posmā nesa uzvaru.

2WD Open klase Cesvainē sarūpēs spilgtus notikumus. Pirmkārt, dalībnieku sarakstā ir ekipāža Andis Neikšāns/Aivis Aizsilnieks, kuri debitēs ar aizmugures piedziņas BMW automašīnu.
Viņiem pretī stāsies cits bijušais Latvijas rallija čempions Matīss Mežaks ar stūrmani Edgaru Svenci, kuri startēs ar Opel Ascona. Interesi izraisa arī jaunā soma Kalles Rovanperas debija rallijā – savulaik slavenā WRC braucēja Hari Rovanperas atvase ir nākamais Latvijas rallija jauno braucēju kalves audzēknis un startēs ar Latvijas Automobiļu federācijas sportista licenci.

Čempionāta kontekstā kaujas gatavībā būs abas līdervienības – Atis Bruņinieks/Edgars Grīns pret Ralfu Sirmaci/Māri Kulšu. Startam nav pieteikta trešās vietas turētāja Mārča Ķenava ekipāža, taču tuvākie sekotāji ir gatavi startam – Guntis Lielkājis, Valters Kļaviņš un citi.

Aizraujoši sācies rallijsprinta čempionāts 4WD klasē. Līderis ir Kārlis Nebars, kurš „Gulbī 2013” startēs ar Gundaru Berķi, seko Lauris Unāms/Haralds Kauliņš un allaž šajā klasē favorītu pulkā esošie Edgars Enkurs/Ainars Jankovičs. Enkura ekipāža savu čempionātu padarīja sarežģītu jau ziemā, kad izstājās pirmajā posmā. Visas nākamo posmu aktivitātes ir pakaļdzīšanās jaunajiem klases līderiem. Intrigu rada fakts, ka Cesvainē uz starta būs ari Ints Jeršovs/Gints Bērze, kuri guva uzvaru iepriekšējā posmā.

4WD Open grupā cīņu aizvadīs lielā rallija ekipāžas Mārtiņš Svilis/Ivo Pūķis un Jānis Dūcis/Guntis Kampe, taču viņu rezultāti netiks ieskaitīti Latvijas rallijsprinta čempionātā. Cīņu par kopvērtējuma līderpozīciju turpinās Edija un Kārļa Bergmaņu ekipāža un Ali Jansona/Aināra Šusta vienība. Šajā rallijsprintā pēdējā iespēja atgriezties cīņā par čempiontitulu būs Gintam Bremzem/Tomam Freibergam – no šīs vienības tika gaidīti augstāki rezultāti nekā izdevies sasniegt sezonas pirmajos trīs posmos.

Informācija par rallijsprintu „Gulbis 2013” – autorally.lv.

Pievieno komentāru

Sports