Latvijas motokrosa braucēju uzdevums Nāciju motokrosā būs iekļūšana A finālā

Latvijas motokrosa braucēju uzdevums Nāciju motokrosā, kas 18. septembrī risināsies Francijā, būs iekļūšana A finālā jeb 20 labāko komandu skaitā, aģentūru BNS informēja Latvijas Motosporta federācija.

Latviju Nāciju motokrosā pārstāvēs Lauris Freibergs (MX1), Dāvis Ivanovs (MX2) un Ivo Šteinbergs (MX3) klasēs. Sākotnēji bija plānota Matīsa Karro līdzdalība MX1 klasē, taču traumas dēļ viņam sezona jau beigusies.

Nāciju motokross notiks Šentžanas d'Andželī trasē Francijā. Latvijas motokrosa komandas vadītājs Arvīds Šteinbergs pastāstīja, ka Freibergs komandā iekļauts pieredzes dēļ, jo vēl vairāki kandidāti Nāciju motokrosam vēl īsti nav gatavi.

"Motokrosā notikumu attīstības gaitu prognozēt brīžiem ir ļoti grūti, un Karro gadījums tam šogad ir kā spilgts piemērs. Kandidāti Karro vietā MX1 klasē bija vairāki - Augusts Justs, Toms Macuks, Dāvis Līvs un Lauris Freibergs. Jutu, ka jaunie nav fiziski gatavi, tādēļ gala rezultātā izšķīrāmies par pieredzi un aicinājām komandā Lauri Freibergu, kuram šī trase Francijā ir labi zināma. Lauris piekrita cīnīties izlasē un aizstāvēt Latvijas godu nācijās," informēja komandas vadītājs.

Šteinbergs neslēpa, ka sagatavotības līmenis komandā varētu būt labāks, jo daudzo startu dēļ braucēji ir noguruši. "Šogad neiet tik spoži, kā gribētos. Mūsu labākos braucējus, kas piedalās pasaules augstākajā divīzijā, vajā regulāras traumas un neveiksmes. Neviena sportista sagatavotība un forma pašlaik mani īsti līdz galam neapmierina. Tāpat jāņem vērā, ka daudzi no mūsu puišiem ir gan fiziski, gan psiholoģiski noguruši no garās sezonas. Regulāri braukt un piedalīties pasaules augstākajā divīzijā nav viegli. Sezona iet uz beigām, kopumā aizvadīti četrpadsmit pasaules posmi, pēdējais - piecpadsmitais - šonedēļ būs Itālijā, kur piedalīties plāno gan Dāvis, gan Ivo. Šīs sacensības būs kā pēdējais lielais treniņš pirms Nāciju motokrosa Francijā," paskaidroja komandas vadītājs.

Pērn Nāciju motokrosā ASV, kur startēta Šteinbergs (MX1), Karro (MX2) un Freibergs (MX Open), Latvijas ieņēma 17. vietu 30 komandu konkurencē. Tā kā šogad sacensības notiek Eiropā, jārēķinās, ka piedalīsies visas Eiropas spēcīgākās valstis un konkurentu būs vairāk nekā pagājušajā gadā ASV.

Latvijas izlase pasaules Nāciju motokrosa sacensībās piedalās kopš 1992.gada Austrālijā, kad 16 komandu konkurencē tika sasniegta 11. vieta, kas ir līdz šim augstākā. Visu šo gadu laikā Latvija Nāciju motokrosā netika pārstāvēta tikai 1999.gadā, kad sacensības norisinājās tālajā Brazīlijā.

Latvijas izlases ģenerālsponsori Nāciju motokrosā būs "Latvijas Valsts meži" un sporta apģērbu un formu ražošanas uzņēmums "X Pro". Arī šogad, tāpat kā citus gadus, komandai tika piesaistīts ilggadējais komandas finansiālais menedžeris Mareks Segliņš, kurš atbildīgs par finansiālā atbalsta nodrošināšanu.

2014.gadā Nāciju motokross notiks Latvijā, Ķeguma motocentrā "Zelta zirgs".

Pievieno komentāru

Sports