Latvijas ledus haļļu darbinieki: "Valdība, nenogalini hokeju!"

Šodien piketā pie Ministru kabineta (MK) pulcējušies aptuveni 100 Latvijas ledus haļļu darbinieki, kā arī hokeja klubu un sporta skolu audzēkņi ar saviem vecākiem, lai protestētu pret strauji augošajiem elektroenerģijas tarifiem.

Piketētāji sabraukuši no daudzām ledus hallēm, kā novēroja aģentūra LETA, arī no Talsiem un Daugavpils. Liela daļa ir bruņojušies ar plakātiem, piemēram, "Elektroenerģijas tarifu kāpumam - nē!", "Dombrovski, atver acis, mēs vēl te esam!", "Valdība, nenogalini hokeju!", " Arī Talsos vēlas slidot un spēlēt hokeju", "Mūsu bērni grib spēlēt hokeju", "Bērnu hokejs nav bizness".

Pie MK pulcējušies daudz mazo hokejistu, kuri tērpušies savos sporta kreklos un paņēmuši līdzi savas hokeja nūjas, kuras tiek dauzītas pret zemi. Kopumā pikets norit mierīgi, brīžiem kāds uztaurē tauri.

Ledus haļļu asociācijas valdes priekšsēdētājs Ēriks Miļuns norādīja, ka visām ledus hallēm liela sāpe ir komunālie maksājumi un 30-40% halles izdevumu veido tieši maksa par elektroenerģiju. Viņš akcentēja, ka par elektrību visas halles samaksā aptuveni 2 miljonus latu gadā un pusmiljons no tā ir nodoklis.

Viņš saka, ka Latvijā patlaban ir 16 ledus halles, bet viena vai divas no tām ir miršanas stadijā. Miļuns minēja, ka elektroenerģijas kāpums palielina arī cenu par ledus īri un no tā cieš bērni, kuri vēlas trenēties hokejā. Viņš norādīja, ka situācija Latvijā patlaban ir smaga, un, ja elektroenerģijas tarifi paliks pašreizējā līmenī, tas būtu īstermiņa risinājums pastāvošajai problēmai. Miļuns arī akcentēja, ka pēdējos gados nav uzcelta neviena jauna halle, to skaits tikai samazinoties, turklāt arī hokejā rezultāti pasliktinājušies.

Izglītības un zinātnes ministrijas (IZM) Sporta un jaunatnes departamenta direktora vietnieks sporta jomā Edgars Severs bija ieradies pie protestētājiem. Viņš sacīja, ka šogad no budžeta viedokļa IZM nevar palīdzēt un piešķirt sporta hallēm papildu finansējumu, jo ir sastādīts budžets šim gadam, taču var to plānot saistībā ar nākamā gada budžetu, akcentējot to valdības līmenī.

Viņš arī minēja, ka dotācijas var paredzēt tikai nacionālajām ledus hallēm, privātajām atbalstu nevarēs sniegt. Severs sacīja, ka dotācija nav lieta, taču tas ir vismaz kāds atbalsts, tā, piemēram, ir ledus halles, kas šogad saņēmušas 10 000 latu dotācijā.

Severs akcentēja, ka ministrija nevēlas, lai šīs halles tiktu slēgtas, jo tādējādi radīsies jautājums par bērnu nodarbinātību brīvajā laikā. Lai arī ir citi brīvā laika nodarbošanās veidi, nebūtu pareizi viņus tagad raut uz citiem sporta veidiem, sacīja ministrijas pārstāvis. Viņš apliecināja, ka ministrijai rūpētu, lai tā nenotiek.

Pievieno komentāru

Sports