Latvijas kamaniņu braucēja E.Tīruma izcīna augsto ceturto vietu Pasaules kausa pirmajā posmā

Latvijas kamaniņu braucēja Elīza Tīruma sestdien pēc veiksmīga otrā brauciena izcīnīja augsto ceturto vietu sezonas pirmajā Pasaules kausa posmā Norvēģijā, bet jaunajai Ullai Zirnei 14.pozīcija.

Labākā no latvietēm Tīruma pirmajā braucienā trasi veica 48,151 sekundēs, kas deva devīto labāko rezultātu, bet Zirne sekoja uzreiz aiz viņas ar 48,212 sekundēm.

Otrajā braucienā Zirnei vairs neizdevās tik veiksmīgs starts un viņa nespēja saglabāt vietu labāko desmitniekā, jo trasi veica 48,351 sekundēs, kas otrajā braucienā bija tikai 15.labākais rezultāts.

Savukārt pēc tam Tīruma otro braucienu veica 48,117 sekundēs, kas bija labāks laiks nekā pirmajā braucienā. Līdz ar to bija pamatotas cerības, ka latviete sacensībās varētu pakāpties par kādu vietu augstāk.

Tā arī notika, jo vairākas konkurentes otro braucienu veica lēnāk, kas Tīrumai deva iespēju pakāpties un pirmajā Pasaules kausa posmā izcīnīt ceturto pozīciju.

Par sacensību uzvarētāju sestdien kļuva vāciete Natālija Geisenbergere, kurai Tīruma zaudēja 0,421 sekundes. Savukārt pirmā brauciena uzvarētāja amerikāniete Keita Hansena katastrofāli veica otro braucienu un beigās bija spiesta samierināties vien ar 12.vietu.Izcīnīta ceturtā vieta ir Tīrumas visu laiku labākā rezultāta atkārtojums kādā no Pasaules kausa posmiem, jo pirms nepilniem diviem gadiem viņa bija ceturtā arī Siguldas posmā.

Jau vēstīts, ka Zirne dalību pamatsacensībās nodrošināja pēc tam, kad piektdien Pasaules kausa pirmā posma Nāciju kausā izcīnīja augsto otro vietu.

Kā zināms, pirms tam sacensībās startēja vīriešu divnieki, kur labāko rezultātu uzrādīja brāļi Juris un Andris Šici, divu braucienu summā ieņemot 12.vietu.

Tikmēr krietni sliktāk klājās Oskaram Gudramovičam un Pēterim Kalniņam, kuri teicami veica pirmo braucienu, ierindojoties augstajā piektajā vietā, taču otrajā braucienā viņi pieļāva rupju kļūdu startā un summā nācās ieņemt pēdējo, 20.vietu.

Kā zināms, Gudramovičs/Kalniņš dalību pamatsacensībās nodrošināja vien piektdien, kad Nāciju kausa sacensībās ieņēma devīto vietu.

Pasaules kausa posma pamatsacensības risināsies sestdien un svētdien, kad uz starta izies kungi.

Pēc posma Lillehamerē kamaniņu braucēji līdz decembra vidum ik pēc nedēļas tiks aizvadītas sacensības arī Īglsā, Vinterbergā, Vistlerā un Pārksitijā.

Pēc gadu mijas pasaules vadošie kamaniņu braucēji tiksies arī Kēnigzē, Oberhofā un Altenbergā, bet 25. un 26.janvārī Pasaules kausa noslēdzošais, devītais, posms, kas vienlaicīgi būs arī Eiropas čempionāts, risināsies Siguldā.

Soču olimpiskās spēles notiks no 2014.gada 7. līdz 23.februārim, bet kamaniņu sacensības sāksies jau 8.februārī ar vīriešu vieninieku sacensībām.

Kamaniņu braukšanā olimpisko spēļu atlase ilgs līdz 31.decembrim jeb pirmajos piecos sezonas posmos, kad Sočiem kvalificēsies 37 labākie vīri, 27 pirmās dāmas un 17 ekipāžas.

Tāpat labākās astoņas komandas piedalīsies stafetes sacensībās, kas olimpisko spēļu programmā iekļautas pirmoreiz.

Pievieno komentāru

Sports