Latvijas izlase pēc pirmās trešdaļas uzvar Francijas valstsvienību

Pasaules hokeja čempionāta otrā apakšgrupu turnīra E grupas trešajā mačā Latvijas izlase pēc pirmās trešdaļas ar rezultātu 1:0 uzvar Francijas valstsvienību.

Spēles rezultātu astotajā minūtē atklāja Aleksandrs Ņiživijs, kurš realizēja Latvijas izlases skaitlisko vairākumu.

Spēle pašlaik norisinās Bernē, "PostFinance Arena" hallē, un to tiešraidē iespējams vērot TV3 kanālā.

Latvijas izlases vārtus šajā mačā sargā Edgars Masaļskis, savukārt Francijas valstsvienības vārtu drošība ir uzticēta Fabrisam Lanrī.

Francijas izlasei šajā mačā jāiztiek bez vadošās maiņas uzbrucēja Lorāna Menjē, kurš piektdienas mačā pret ASV guva pleca savainojumu. Pirms traumas gūšanas Menjē paspēja izdarīt divas rezultatīvas piespēles.

Kā ziņots, Latvijas izlase pirmajā apakšgrupu turnīrā ierindojās trešajā vietā un otrā posma apakšgrupu turnīra E grupas pirmajā spēlē ceturtdien ar rezultātu 2:1 pēcspēles metienu sērijā pārspēja mājiniekus, Šveices valstsvienību.

Savukārt Francija pirmajā grupu turnīrā ieņēma trešo vietu, bet savā E apakšgrupas pirmajā mačā piektdien ar rezultātu 2:6 kapitulēja ASV valstsvienībai.

Vēl vienā E apakšgrupas sestdienas spēlē pašreizējā čempionvienība Krievija mērosies spēkiem ar ASV izlasi. Šis mačs sāksies plkst.21.15.

E apakšgrupas kopvērtējumā pirmo vietu ar astoņiem punktiem patlaban ieņem Krievija. Otrajā vietā ar septiņiem punktiem atrodas ASV, kurai ar četriem punktiem seko Latvija, Zviedrija un Šveice. Savukārt Francijas valstsvienība pie punktiem pagaidām nav tikusi.

E apakšgrupas pēdējo maču Latvija aizvadīs svētdien, kad plkst.21.15 spēlēs ar Krieviju.