Latvijas izlase Eiropas čempionāta ceturtdaļfinālā pēc pirmā puslaika uzvar Krievijas basketbolistes

Latvijas sieviešu basketbola izlase Eiropas čempionāta ceturtdaļfināla mačā ceturtdien pēc aizvadīta pirmā puslaika ar rezultātu 30:26 uzvar Krievijas valstsvienību.

Pēc pirmās ceturtdaļas rezultāts bija 15:14 Latvijas izlases labā.

Latvijas valstsvienības rindās rezultatīvākā pirmajā puslaikā ar 14 gūtiem punktiem bija Anete Jēkabsone-Žogota, bet septiņi punkti bija Ditas Krūmbergas kontā. Savukārt Krievijas komandā ar desmit punktiem izcēlās Svetlana Abrosimova.

Mača sākumu veiksmīgāk aizvadīja Krievijas izlase, precīzi uzbrūkot grozam par spīti latviešu ciešajai spēlei aizsardzībā, un īsā laikā panāca astoņu punktu pārsvaru - 10:2. Taču ceturtdaļas turpinājumā Latvijas valstsvienībā līderes lomu uzņēmās Jēkabsone-Žogota, demonstrējot teicamu metienu precizitāti un pēdējā minūtē izvirzot mājinieces vadībā ar rezultātu 15:14.

Otrajā ceturtdaļā Latvijas basketbolistēm atkal neveicās metienos, tomēr precīzā spēle aizsardzībā neļāva krievietēm palielināt pārsvaru virs trim punktiem. Ceturtdaļas sestajā minūtē trīspunktu metienu realizēja Krūmberga, vēlreiz izvirzot vadībā Latvijas izlasi - 22:20. Krievietes, zaudējot spēles pavedienu, sāka nervozēt un pieļaut kļūdas uzbrukumā, nespējot apspēlēt latviešu zonas aizsardzību. Divas minūtes pirms puslaika beigām Latvija atradās vadībā ar rezultātu 26:20. Pirmais puslaiks beidzās ar četru punktu pārsvaru latvietēm - 30:26.