Latvijas hokeja izlase uzsāk pasaules čempionāta otro apakšgrupu turnīru

Latvijas hokeja izlase šodien ar maču pret mājiniekiem, Šveices valstsvienību, uzsāk pasaules čempionāta otro apakšgrupu turnīru E grupas sastāvā.

Spēles sākums "PostFinance" arēnā Bernē paredzēts plkst.21.15 pēc Latvijas laika.

Vēl pirms tam, plkst.17.15 pēc Latvijas laika, notiks otrs E apakšgrupas ceturtdienas mačs, kurā Zviedrija tiksies ar aizvadītā gada pasaules čempioniem - Krievijas izlasi.

Savukārt F apakšgrupas pirmajās spēlēs, kuras norisināsies Cīrihē, šovakar plkst.17.15 pēc Latvijas laika Baltkrievija mērosies spēkiem ar Norvēģiju, bet plkst.21.15 pēc Latvijas laika Kanāda tiksies ar Čehijas valstsvienību.

Jau ziņots, ka trešdien Latvijas valstsvienība ar rezultātu 2:0 (1:0, 0:0, 1:0) pārspēja Austrijas izlasi, izcīnot trešo pozīciju C grupā un nodrošinot vietu čempionāta apakšgrupu turnīra otrajā kārtā.
Otrajā grupu turnīrā C apakšgrupas trīs labākās komandas - ASV, Zviedrija un Latvija - mērosies spēkiem ar B apakšgrupas trīs spēcīgākajām valstsvienībām - Krieviju, Šveici un Franciju -, izveidojot E apakšgrupu.

Latvijas izlase otro grupu turnīru uzsāks ar diviem punktiem, kas tai ir piešķirti par uzvaru pēcspēles metienu sērijā pār Zviedrijas valstsvienību. Savukārt ASV komandai līdzi nāks četri punkti, bet Zviedrijas komanda sev jau nodrošinājusi trīs punktus.

Krievija E apakšgrupas turnīru uzsāks ar sešiem punktiem, Šveices rēķinā jau ir trīs punkti, bet Francijas izlasei pagaidām punktu nav, jo tā savu vienīgo uzvaru apakšgrupu turnīrā izcīnīja mačā ar Vācijas valstsvienību, kura cīņu par vietu ceturtdaļfinālā neturpinās.

Latvijas izlase nākamo maču pēc cīņas ar Šveici aizvadīs sestdien, spēkojoties ar Francijas valstsvienību, bet svētdien Latvijas hokejistiem pretī stāsies spēcīgā Krievijas izlase. Paredzams, ka Latvijas valstsvienībai par vietu pasaules čempionāta ceturtdaļfinālā būs jācīnās tieši ar Šveices un Francijas izlasēm.

Savukārt A apakšgrupas trīs labākās izlases - Kanāda, Baltkrievija un Slovākija - kopā ar D grupas trīs spēcīgākajām izlasēm - Somiju, Čehiju un Norvēģiju - cīnīsies F apakšgrupā.

Jau ziņots, ka Latvijas izlasei otrajā grupu turnīrā varēs palīdzēt aizsargs Oskars Bārtulis, kurš sezonu pavadīja Amerikas hokeja līgas (AHL) komandā Filadelfijas "Phantoms".

Četras labākās komandas no E un F grupas iekļūs ceturtdaļfinālā, bet atlikušajām četrām komandām čempionāts būs beidzies.

5.maijā paredzēta brīvdiena, bet 6. un 7.maijā paredzētas ceturtdaļfināla spēles. Pusfināla mači notiks 8.maijā, bet divas dienas vēlāk - 10.maijā - tiks noskaidroti pasaules čempioni.

Līdz šim 24 pasaules čempionātos triumfējušas divas izlases - Kanāda un Krievija (ieskaitot PSRS panākumus). Savukārt 11 reizes par pasaules čempioniem kļuvuši čehu (ieskaitot Čehoslovākijas izlasi) hokejisti, bet astoņas reizes triumfējuši zviedri.

Latvijas izlase pagājušajā gadā pasaules čempionātā ierindojās 11.vietā, bet labākais sasniegums ir septītā vieta debijas reizē elites divīzijā 1997.gadā Somijā, kā arī 2004.gadā Čehijā. 1998.gadā pasaules čempionātā, kas arīdzan notika Šveicē, Latvijas izlase ierindojās devītajā vietā.

Pievieno komentāru

Sports