Latvijas hokeja izlase piekāpjas Slovākijas valstsvienībai

Latvijas hokeja izlase, gatavojoties pasaules čempionātam, pārbaudes spēlē ceturtdien ar rezultātu 2:4 (1:1, 0:2, 1:1) piekāpās Slovākijas valstsvienībai.

Mača 14.minūtē rezultātu atklāja slovāks Marsels Hosa, kurš šo sezonu pavadīja Kontinentālās hokeja līgas (KHL) klubā Rīgas "Dinamo", bet 20 sekundes pirms trešdaļas beigām rezultātu izlīdzināja cits "Dinamo" hokejists Aleksandrs Ņiživijs, kurš vairākumā pielaboja Mārtiņa Cipuļa izpildīto metienu.

Otrās trešdaļas ceturtajā minūtē slovākus vēlreiz vadībā izvirzīja Tomašs Tatars, kurš vairākumā pēc atkārtota metiena raidīja ripu tukšos vārtos. Savukārt 32.minūtē Ivans Švarnijs uzreiz pēc noraidīto spēlētāju soliņa atstāšanas saņēma precīzu piespēli un izgāja viens pret vārtsargu Sergeju Naumovu, panākot jau 3:1 Slovākijas izlases labā.

Spēles 49.minūtē Rodrigo Laviņš rezultāta starpību samazināja līdz minimumam. Atlikušajā laikā Latvijas izlase uzbruka vairāk un bīstamāk, tomēr vārtus guva tieši slovāki, kad nedaudz vairāk kā minūti pirms mača beigām vārtus guva Branko Radivojevičs.

Par labāko hokejistu Slovākijas izlasē tika atzīts Hosa, bet Latvijas izlasē par labāko pasludināja Naumovu, kuram šī bija simtā spēle Latvijas izlasē.

Pirmajās divās pārbaudes spēlēs Latvijas izlase savā laukumā 3. un 4.aprīlī mērojās spēkiem ar Vācijas valstsvienību un abos mačos piekāpās - 1:2 un 2:4. Savukārt 10. un 11.aprīlī tika aizvadītas divas pārbaudes spēles ar Francijas valstsvienību - pirmajā mačā Latvijas izlase zaudēja ar 3:5, bet otrajā spēlē tika pie pirmā panākuma, uzvarot ar 5:2.

Pasaules čempionātā, kas 24.aprīlī sāksies Šveicē, Latvijas valstsvienība spēlēs vienā grupā ar ASV, Zviedriju un Austriju.