Latvijas hokeja izlase pēc trešās trešdaļas cīnās neizšķirti ar Šveices valstsvienību

Pasaules hokeja čempionāta otrās kārtas apakšgrupu turnīra E grupas pirmajā spēlē ceturtdien Latvijas izlase pēc trešās trešdaļas cīnījās neizšķirti 1:1 ar mājiniekiem, Šveices valstsvienību.

Mača 16.minūtē Latvijas izlasi vadībā izvirzīja Mārtiņš Cipulis, bet 58.minūtē rezultātu izlīdzināja Andress Ambūls.

Cīņas pirmo trešdaļu aktīvāk uzsāka Šveices hokejisti. Trešdaļas otrajā minūtē divu minūšu noraidījumu izpelnījās Miķelis Rēdlihs, un pretinieki jau savā pirmajā uzbrukumā skaitliskajā vairākumā raidīja ripu pa Edgara Masaļska sargāto vārtu pārliktni. Piektajā minūtē pēc Armanda Bērziņa pārākuma šveicieši vēlreiz guva iespēju spēlēt skaitliskajā vairākumā, un vairākas reizes tikai Masaļska meistarība neļāva Šveices izlasei izvirzīties vadībā.

Nākamajās minūtēs Šveices komanda turpināja izdarīt spiedienu uz Latvijas valstsvienības vārtiem, un mača 14.minūtē ripa ielidoja latviešu vārtos, tomēr šis vārtu guvums netika ieskaitīts, jo kāds no pretinieku spēlētājiem atradās Masaļska sargāto vārtu laukumā. 16.minūtē Latvijas izlase guva iespēju spēlēt skaitliskajā vairākumā un izvirzījās vadībā, kad pēc savlaicīgas Herberta Vasiļjevas piespēles ripu vārtos raidīja Cipulis.

Arī otrās trešdaļas sākumā ripu vairāk kontrolēja Šveices valstsvienība. Trešdaļas otrajā minūtē par spēles laika vilcināšanu divu minūšu noraidījumu saņēma Latvijas izlases aizsargs Rodrigo Laviņš, bet vēl pēc minūtes noraidīts tika arī Aleksandrs Jerofejevs, ļaujot pretiniekiem nepilnu minūti spēlēt piecatā pret trijiem Latvijas hokejistiem. Lielo skaitlisko mazākumu latviešiem izdevās izturēt, bet devītajā minūtē arī Ģirts Ankipāns bija spiests doties uz noraidīto spēlētāju soliņa, un Šveices izlases spiediens turpinājās.

Trešdaļas 17.minūtē Latvijas izlase vēlreiz izcīnīja skaitlisko vairākumu, kura laikā tika radītas vairākas iespējas palielināt rezultāta starpību, tomēr šveiciešu vārtsargu Martinu Gerberu šoreiz pārspēt neizdevās. Pēc aizvadītām 40 minūtēm mača rezultāts joprojām bija 1:0 Latvijas valstsvienības labā.
Jau pašā trešās trešdaļas sākumā šveicieši metās uz priekšu, vairākas reizes liekot Masaļskim glābt Latvijas izlasi no vārtu zaudējuma. Trešdaļas otrajā minūtē divu minūšu noraidījumu izpelnījās Aigars Cipruss, bet ceturtajā minūtē noteikumus pārkāpa arī Georgijs Pujacs, radot Šveices komandai vēl vienu lielo skaitlisko vairākumu. Taču nākamās minūtes laikā divus noraidījumus saņēma arī Šveices hokejisti, un iniciatīvu uz brīdi pārņēma Latvijas valstsvienība.

Taču trešdaļas vidū atkal ļoti aktīvi un bīstami sāka uzbrukt Šveices izlase, Latvijas hokejistiem atbildot ar ātriem pretuzbrukumiem. 15.minūtē noteikumus pārkāpa Cipulis, un latvieši jau desmito reizi cīnījās skaitliskajā mazākumā. Tiklīdz bija izturēts šis mazākums, arī Kristaps Sotnieks tika uz divām minūtēm noraidīts no laukuma, un šveiciešu uzbrukumi turpinājās, līdz minūti un 31 sekundi pirms trešās trešdaļas beigām Andress Ambūls panāca izlīdzinājumu.
Pēc trešās trešdaļas pa vārtiem izdarīto metienu attiecība bija 38:18 Šveices izlases labā

Spēle pašlaik norisinās Bernē, "PostFinance Arena" hallē, un to tiešraidē iespējams vērot TV3 kanālā.

Pievieno komentāru

Sports