Latvijas hokeja izlase pēc otrās trešdaļas zaudē ASV valstsvienībai

Pasaules hokeja čempionāta C apakšgrupas pirmajā spēlē sestdien Latvijas izlase pēc otrās trešdaļas ar rezultātu 2:3 zaudē ASV valstsvienībai.

Rezultātu mača piektajā minūtē atklāja Herberts Vasiļjevs, kuram rezultatīvi piespēlēja Aleksandrs Ņiživijs un Mārtiņš Cipulis. Latvija šajā brīdī spēlēja skaitliskajā vairākumā. Spēles 12.minūtē ASV panāca neizšķirtu, kad precīzs metiens izdevās Džekam Džonsonam, bet otrās trešdaļas septītajā minūtē Mārtiņš Karsums vadībā izvirzīja Latviju.

Izlīdzinājumu ASV izlase panāca spēles 32.minūtē, kad precīzi meta Drū Stefords, bet mača 36.minūtē Džonsons guva savus otros vārtus šajā mačā, izvirzot amerikāņus vadībā ar 3:2.
C apakšgrupas otrajā sestdienas mačā Austrijas valstsvienība mērosies spēkiem ar Zviedriju. Šis mačs sāksies plkst.21.15.

Grupu turnīra pirmajā kārtā vēl latvieši 27.aprīlī spēlēs ar zviedriem, bet divas dienas vēlāk ar Austrijas izlasi.

Latvijas valstsvienība pasaules spēcīgāko komandu divīzijā spēlē jau 13.gadu pēc kārtas, un līdz šim tai ne reizi vēl nav izdevies uzvarēt pasaules čempionāta pirmajā spēlē - 11 mačos piedzīvoti zaudējumi, bet vienā atklāšanas spēlē latvieši cīnījās neizšķirti.

Pirmā grupu turnīra spēles tiks aizvadītas līdz 29.aprīlim. Trīs labākās katras grupas komandas iekļūs nākamajā grupu turnīrā, kur aizvadīs vēl trīs spēles, savukārt katras apakšgrupas vājākā vienība savā starpā cīnīsies par 13.-16.vietu. Čempionāta divas vājākās izlases nākamgad būs spiestas startēt pirmajā divīzijā.

Pēc pirmā grupu turnīra no 30.aprīļa līdz 4.maijam trīs labākās A apakšgrupas komandas E grupā spēlēs ar trīs spēcīgākajām D apakšgrupas vienībām, bet B apakšgrupas izlases F grupā mērosies spēkiem ar C apakšgrupas valstsvienībām. Četras labākās komandas no E un F grupām iekļūs ceturtdaļfinālā, bet atlikušajām četrām komandām čempionāts būs beidzies.

5.maijā paredzēta brīvdiena, bet 6. un 7.maijā paredzētas ceturtdaļfināla spēles. Pusfināla mači notiks 8.maijā, bet divas dienas vēlāk - 10.maijā - tiks noskaidroti pasaules čempioni.

Līdz šim 24 pasaules čempionātos triumfējušas divas izlases - Kanāda un Krievija (ieskaitot PSRS panākumus). Savukārt 11 reizes par pasaules čempioniem kļuvuši čehu (ieskaitot Čehoslovākijas izlasi) hokejisti, bet astoņas reizes triumfējuši zviedri.

Latvijas izlase pagājušajā gadā pasaules čempionātā ierindojās 11.vietā, bet labākais sasniegums ir septītā vieta debijas reizē elites divīzijā 1997.gadā Somijā, kā arī 2004.gadā Čehijā. 1998.gadā pasaules čempionātā, kas arī notika Šveicē, Latvijas izlase ierindojās devītajā vietā.

Pievieno komentāru

Sports