Latvijas hokeja izlase pēc otrās trešdaļas uzvar Šveices valstsvienību

Pasaules hokeja čempionāta otrās kārtas apakšgrupu turnīra E grupas pirmajā spēlē ceturtdien Latvijas izlase pēc otrās trešdaļas ar rezultātu 1:0 uzvar Šveices valstsvienību.

Pirmās trešdaļas 16.minūtē, realizējot skaitlisko vairākumu, Latvijas izlasi vadībā izvirzīja Mārtiņš Cipulis.

Cīņas pirmo trešdaļu aktīvāk uzsāka Šveices hokejisti. Trešdaļas otrajā minūtē divu minūšu noraidījumu izpelnījās Miķelis Rēdlihs, un pretinieki jau savā pirmajā uzbrukumā skaitliskajā vairākumā raidīja ripu pa Edgara Masaļska sargāto vārtu pārliktni. Piektajā minūtē pēc Armanda Bērziņa pārākuma šveicieši vēlreiz guva iespēju spēlēt skaitliskajā vairākumā, un vairākas reizes tikai Masaļska meistarība neļāva Šveices izlasei izvirzīties vadībā.

Nākamajās minūtēs Šveices komanda turpināja izdarīt spiedienu uz Latvijas valstsvienības vārtiem, un mača 14.minūtē ripa ielidoja latviešu vārtos, tomēr šis vārtu guvums netika ieskaitīts, jo kāds no pretinieku spēlētājiem atradās Masaļska sargāto vārtu laukumā. 16.minūtē Latvijas izlase guva iespēju spēlēt skaitliskajā vairākumā un izvirzījās vadībā, kad pēc savlaicīgas Herberta Vasiļjevas piespēles ripu vārtos raidīja Cipulis.

Arī otrās trešdaļas sākumā ripu vairāk kontrolēja Šveices valstsvienība. Trešdaļas otrajā minūtē par spēles laika vilcināšanu divu minūšu noraidījumu saņēma Latvijas izlases aizsargs Rodrigo Laviņš, bet vēl pēc minūtes noraidīts tika arī Aleksandrs Jerofejevs, ļaujot pretiniekiem nepilnu minūti spēlēt piecatā pret trijiem Latvijas hokejistiem. Lielo skaitlisko mazākumu latviešiem izdevās izturēt, bet devītajā minūtē arī Ģirts Ankipāns bija spiests doties uz noraidīto spēlētāju soliņa, un Šveices izlases spiediens turpinājās.

Trešdaļas 17.minūtē Latvijas izlase vēlreiz izcīnīja skaitlisko vairākumu, kura laikā tika radītas vairākas iespējas palielināt rezultāta starpību, tomēr šveiciešu vārtsargu Martinu Gerberu šoreiz pārspēt neizdevās. Pēc aizvadītām 40 minūtēm mača rezultāts joprojām bija 1:0 Latvijas valstsvienības labā.
Pa vārtiem izdarīto metienu skaita ziņā Šveices izlasei arī pēc otrās trešdaļas bija ievērojams pārsvars - 28:12.

Spēle pašlaik norisinās Bernē, "PostFinance Arena" hallē, un to tiešraidē iespējams vērot TV3 kanālā.