Latvijas hokeja izlase pārliecinoši zaudē Krievijas valstsvienībai, iekļūšana ceturtdaļfinālā - neskaidra 4

Latvijas hokeja izlase pēdējā, trešajā mačā pasaules čempionāta otrā posma apakšgrupu turnīrā svētdien ar rezultātu 1:6 (0:1, 1:3, 0:2) kapitulēja Krievijas izlasei un pagaidām vēl nav zināms vai Latvijas izlase kvalificēsies ceturtdaļfinālam. Tas kļūs zināms pirmdien, kad pulksten 21.15 pēc Latvijas laika Šveice spēlēs ar ASV.

Spēles rezultātu 12.minūtē, spēlējot vairākumā, atklāja Antons Kurjanovs, otrās trešdaļas sākumā Aleksejs Tereščenko panāca 2:0, bet vēl divas minūtes vēlāk vairākumā precīzi meta Oļegs Tverdovskis, bet vēl pēc nepilnas minūtes Kurjanovs panāca 4:0.

Pirmos vārtus Latvijas izlase atguva otrās trešdaļas 16.minūtē, kad, spēlējot vairākumā, Gunta Galviņa metiena ripas lidojuma virzienu pielaboja Herberts Vasiļjevs. Trešās trešdaļas ceturtajā minūtē četru vārtu pārsvaru Krievijas izlasei atjaunoja Aleksandrs Frolovs, bet vēl pēc trīs minūtēm Tverdovskis panāca 6:1 Krievijas labā.

E apakšgrupas kopvērtējumā pirmo vietu ar 14 punktiem ieņem Krievija, kurai ar septiņiem punktiem seko ASV, Latvija un Zviedrija. Piekto vietu ar četriem punktiem ieņem Šveice, bet Francijas valstsvienība pie punktiem pagaidām nav tikusi.

Pēdējās spēlēs pirmdien Zviedrija tiksies ar Franciju, bet ASV spēkosies ar Šveici. Pieņemot, ka Zviedrija pret Franciju spēs iegūt punktu, Latvijas izlasei jācer, ka Šveice nespēs ASV pieveikt pamatlaikā. Ja Šveicei, ASV un Latvijai turnīra noslēgumā būs vienāds punktu skaits, tad zemāku vietu ieņems tieši Latvijas izlase, neiekļūstot ceturtdaļfinālā.

Kā ziņots, Latvijas izlase pirmajā apakšgrupu turnīrā ierindojās trešajā vietā un otrā posma apakšgrupu turnīra E grupas pirmajā spēlē ceturtdien ar rezultātu 2:1 pēcspēles metienu sērijā pārspēja Šveices valstsvienību, bet otrajā spēlē sestdien ar 7:1 sagrāva Franciju, sperot soli pretī iekļūšanai ceturtdaļfinālā.

Savukārt Krievija pirmajā grupu turnīrā ieņēma pirmo vietu, bet E apakšgrupas pirmajā mačā ceturtdien ar 6:5 pagarinājumā uzvarēja Zviedriju, bet otrajā spēlē sestdien ar 4:1 sakāva ASV komandu.

Četras labākās komandas no E un F grupas iekļūs ceturtdaļfinālā, bet atlikušajām četrām komandām čempionāts būs beidzies.

Komentāri 4

uldins

bija jau ierasts, ka pēc pēdējiem mačiem dzirdu, kā pa Ūliha ielu brauc mašīnas taurēdamas.... tikko atkal notaurēja.. diez musējie vai krievu fani???

pirms 12 gadiem, 2009.05.03 23:44

madamLiepkoks

Šveicei tāpat neslikti iet, nu kāpēc lai viņiem vēl arī hokejā veiktos. kur likums par līdzsvaru dabā? :D

uldins

krievus varam vinnēt tikai 4. maijā, bet mjā, rīt redzēsim, vai tiešām Šveice tiks atstāta aiz ceturtdaļfināla borta ....

pirms 12 gadiem, 2009.05.03 23:39

vai tad pa visu lielo Ameriku nebūs sagramstījuši tik daudz to labo spēlētāju, lai Šveici vinnētu... :)

pirms 12 gadiem, 2009.05.03 23:33