Latvijas hokeja izlase par spīti diviem gūtajiem vārtiem zaudē Čehijai

Latvijas hokeja izlase Soču olimpisko spēļu otrajā apakšgrupas posma cīņā piektdien divreiz atspēlēja vienu vārtu deficītu, tomēr ar rezultātu 2:4 (1:2, 1:2, 0:0) zaudēja Čehijas valstsvienībai.

Šis Latvijas izlasei bija otrais zaudējums divās turnīra spēlēs, kas liks latviešiem par vietu ceturtdaļfinālā cīnīties "play-off" kārtā. Pirms tās Latvijas izlasei vēl atlicis viens apakšgrupas mačs.

Latvijas izlases rindās izcēlās Jānis Sprukts un Herberts Vasiļjevs, bet Čehijas izlases labā vārtus guva Martins Erats, Jaromirs Jāgrs, Jakubs Vorāčeks un Mareks Židlickis.

Spēles ievadā ievērojams pārsvars piederēja Čehijas izlasei, kas radīja burtiski vienu vārtu gūšanas iespēju pēc otras. Teicami ar saviem pienākumiem galā tika Latvijas izlases vārtsargs Edgars Masaļskis, bet pirmo minūšu gaitā Latvijas vienība arī izturēja divas minūtes mazākumā. Uzreiz pēc atgriešanās pilnā sastāvā Latvijas izlase nonāca zaudētājos, kad pretuzbrukumā ripu starp Masaļska kājsargiem raidīja Erats.

Pēc nokļūšanas zaudētājos pārsvars pārgāja Latvijas izlases pusē, kas drīz iegūtajā vairākumā pēc vienas teicamas iespējas neizmantošanas tomēr panāca neizšķirtu. Sākotnēji Sprukta vārtos raidīto ripu tiesneši nepamanīja, bet pēcāk pēc atkārtojuma izvērtēšanas vārtu guvums tika ieskaitīts. Piedevām Latvijas izlase tika pie vēl viena vairākuma. Tā gaitā laukumā izcēlās pirmie asumi, bet rezultāts palika nemainīgs. Turpinājumā labas iespējas izcelties neizmantoja Vasiļjevs un Sprukts, kuriem teicamas piespēles veica Indrašis, bet priekšpēdējā trešdaļā Latvijas izlase atkal palika mazākumā, kad 2+2 soda minūtes saņēma Miķelis Rēdlihs. Šo vairākumu čehi pārvārta otrajos gūtajos vārtos, precīzam esot Jāgram, bet Latvijas izlase turpināja spēlēt mazākumā.

Otrās trešdaļas ievadā Latvijas izlase izcieta atlikušās mazākuma sekundes, bet jau trešajā minūtē ar pirmo metienu pa vārtiem šajā trešdaļā panāca 2:2, kad no vārtu priekšas precīzs bija Vasiļjevs. Turpinājumā komandas iesaistījās abpusēji aktīvā cīņā, kurā gan teritoriālais uz veikto metienu pārsvars bija čehiem. Biežie uzbrukumi ļāva Čehijas izlasei trešdaļas astotajā minūtē trešo reizi izvirzīties vadībā, kad ļoti veiksmīgi un meistarīgi partnera raidītās ripas lidojuma virzienu gaisā mainīja Vorāčeks.

Drīz pēc tam laba iespēja izcelties pretuzbrukumā bija Indrašim, taču viņš nespēja uztvert ripu. Cīņas ātruma apgriezieni tikai auga, bet pēc vairākiem labiem Latvijas izlases uzbrukumiem vēl vienos asumos iesaistījās Girgensona, Karsuma un Daugaviņa maiņa. Uz katru Čehijas izlases uzbrukumu latvieši allaž centās atbildēt ar savu, kas bieži rādīja draudus pie abu komandu vārtiem. To sev par labu izmantoja Čehijas izlase, kas trīs minūtes pirms došanās atpūtā panāca divu vārtu pārsvaru - Masaļska atvairīto ripu veikli tīklā no aizvārtes pārvirzīja Židlickis.

Trešās trešdaļas sākumā pēc labas vārtu gūšanas iespējas neizmantošanas Latvijas izlase sekmīgi divas minūtes cīnījās mazākumā, bet trešdaļas turpinājumā čehi pārliecinoši kontrolēja cīņas gaitu. Latvijas vienība pārsvaru ieguva vien trešdaļas otrajā pusē, izveidojot vairākas teicamas vārtu gūšanas iespējas. Noslēdzošajās minūtēs Latvijas izlases pārsvars jau pārvērtās ievērojamā spiedienā, turklāt čehi teju minūti bija spiesti spēlēt trijatā pret pieciem. Labas iespējas gūt vārtus bija Miķelim Rēdliham un Karsumam, tomēr savu komandu glāba vārtsargs Ondržejs Pavelecs.

Pēdējās divās spēles minūtēs Latvijas izlase turpināja spēlēt nemainīgi aktīvi un agresīvi, tomēr cīņas lūzumu panākt nespēja.

Latvijas uzbrucēju virknējumos pirms šī mača tika veiktas divas izmaiņas - Girgensons spēlēja kopā ar Daugaviņu un Karsumu, bet Indrašis tika pārcelts uz trešo maiņu kopā ar Vasiļjevu un Ķēniņu. Tāpat kā pirmajā cīņā pret Šveici, arī šajā spēlē ārpus pieteikuma palika vārtsargs Ervīns Muštukovs, kā arī uzbrucēji Koba Jass un Armands Bērziņš. Spēlei tikmēr bija pieteikti visi astoņi aizsargi.

Savukārt plkst.14.30 savstarpējo maču aizvadīs arī pārējās divas C grupas komandas Šveice un Zviedrija.

Pašlaik C grupā pa trim punktiem ir Čehijas, Šveices un Zviedrijas izlasēm, bet Latvija cīnās bez punktiem.

Čehijas valstsvienības sastāvā iekļauti 18 Nacionālās hokeja līgas (NHL) spēlētāji, bet pieci pārstāv Kontinentālo hokeja līgu (KHL), kamēr trīs cīnās vietējā čempionātā.

Kā ziņots, pirmās kārtas spēlēs trešdien Latvijas izlase vien pēdējās cīņas sekundēs ar 0:1 piekāpās Šveicei, bet Zviedrija ar 4:2 uzvarēja Čehiju.

Turpinājumā sestdien Latvijas izlasei gaidāms mačs pret Zviedriju, kas ir pašreizējā pasaules čempionvienība.

Turnīrā kopumā 12 izlases sadalītas trīs grupās, pa četrām komandām katrā, kas aizvadīs viena apļa turnīru. Pēc tā rezultātiem izlases tiks sarindotas no pirmās līdz 12.labākajai, četrām vadošajām vienībām nopelnot automātisku vietu ceturtdaļfinālā. Pārējās astoņas komandas tiksies četros "play-off" kārtas pāros, noskaidrojot pārējās četras ceturtdaļfināla dalībnieces.

"Play-off" kārtas mači notiks 18.februārī, dienu vēlāk paredzēti ceturtdaļfināli, pusfināli būs 21.februārī, bet cīņas par medaļām notiks 22. un 23.februārī.

Pievieno komentāru

Sports