Latvijas hokeja izlase izcīna uzvaru pēdējā pārbaudes spēlē

Latvijas hokeja izlase pēdējā pārbaudes spēlē, gatavojoties pasaules čempionātam, piektdien ar rezultātu 3:2 (1:1, 0:0, 1:1, 1:0) pagarinājumā pieveica Slovākijas valstsvienību.

Uzvaras vārtus pagarinājuma ceturtajā minūtē guva Mārtiņš Cipulis.

Spēles rezultātu mača trešajā minūtē pēc precīza metiena vārtu augšējā stūrī atklāja slovāks Jurajs Mikušs, bet trīs minūtes vēlāk, spēlējot vairākumā, rezultātu izlīdzināja Aleksandrs Ņiživijs.

Otrajā trešdaļā vārti netika gūti, tomēr laukumā bija diezgan daudz rupjību. Pēc viena no kautiņiem līdz spēles beigām tika noraidīti pa vienam katras komandas hokejistiem un tāpēc Latvijas izlasē maču nācās pārtraukt Aleksejam Širokovam.

Trešās trešdaļas piektajā minūtē Jaroslavs Obšucs Slovākiju izvirzīja vadībā brīdī, kad tā spēlēja piecatā pret trijiem latviešiem, tomēr 11.minūtē savus pirmos vārtus pieaugušo valstsvienībā guva Roberts Jekimovs un rezultāts atkal tika izlīdzināts - 2:2. Ātrā un asā spēlē rezultāts līdz pamatlaika beigām vairs nemainījās.

Pagarinājums turpinājās asā spēlē un tā liktenis izšķīrās pēc tam, kad slovāki palika mazākumā - Mārtiņš Cipulis ceturtajā minūtē izpildīja precīzu metienu, izraujot Latvijas izlasei uzvaru.

Par labāko hokejistu aizvadītajā mačā Latvijas izlasē tika atzīts Ņiživijs, bet Slovākijas valstsvienībā par labāko kļuva Ļubošs Bartečko.

Pirmajās divās pārbaudes spēlēs Latvijas izlase savā laukumā 3. un 4.aprīlī mērojās spēkiem ar Vācijas valstsvienību un abos mačos piekāpās - 1:2 un 2:4. Savukārt 10. un 11.aprīlī tika aizvadītas divas pārbaudes spēles ar Francijas valstsvienību - pirmajā mačā Latvijas izlase zaudēja ar 3:5, bet otrajā spēlē tika pie pirmajiem panākumiem, uzvarot ar 5:2.

Savukārt ceturtdien Latvija piekāpās Slovākijai ar rezultātu 2:4 (1:1, 0:2, 1:1).

Slovākijas izlases rindās pārbaudes spēlēs piedalās arī Marsels Hosa, kurš iepriekšējo sezonu aizvadīja Latvijas klubā Rīgas "Dinamo", kļūstot par vienības rezultatīvāko spēlētāju Kontinentālās Hokeja līgas (KHL) čempionātā. Pirmajā abu komandu vienus vārtus guva arī Hosa.

Pasaules čempionātā, kas 24.aprīlī sāksies Šveicē, Latvija spēlēs vienā apakšgrupā ar ASV, Zviedrijas un Austrijas valstsvienībām, bet Slovākijas pretinieces būs Ungārija, Baltkrievija un Kanāda.