Latvijas galda tenisisti pieveic Somiju un saglabā vietu Eiropas čempionāta izaicinājuma divīzijā

Latvijas galda tenisa izlase Eiropas komandu čempionāta turnīra par vietas saglabāšanu izaicinājuma divīzijā mačā pirmdien ar rezultātu 3-2 pieveica Somiju, saglabājot vietu šajā divīzijā.

Latvijas komandai divas uzvaras (abas ar 3-0) izcīnīja Matīss Burģis, bet vēl vienu uzvaru izcīnīja Vladislavs Agurjanovs (3-0).

Nākamo maču Latvijas galda tenisisti aizvadīs otrdien, kad pusfināla cīņā par 25.-28.vietu tiksies ar Skotijas un Izraēlas dueļa uzvarētājiem.

Kā ziņots, apakšgrupu turnīrā Latvijas izlase piedzīvoja trīs zaudējumus. G grupas pirmajā mačā Latvija ar 1-3 piekāpās Slovākijai, otrajā mačā ar tādu pašu rezultātu atzina Velsas izlases pārākumu, bet trešajā cīņā ar 1-3 piekāpās arī Anglijas valstsvienībai un G grupas kopvērtējumā palika pēdējā, ceturtajā vietā, turpinot cīņu par vietas saglabāšanu izaicinājuma divīzijā, kur komandas cīnās par 17.-32.vietu.
Pagājušajā gadā Latvijas izlase čempionātā izcīnīja 27.vietu.

Katras divīzijas pirmās trīs komandas nākamajā Eiropas čempionātā startēs vienu divīziju augstāk, savukārt trīs vājākās valstsvienības, kas ieņems 30., 31. un 32.pozīciju, nonāks vienu divīziju zemāk.

Savukārt Latvijas sieviešu izlase Eiropas čempionātā šogad nestartē, kaut arī pagājušajā gadā sekmīgi startēja Standarta divīzijā un iekļuva Izaicinājuma divīzijā.