Latvijas futbolisti Eiropas futbola čempionāta atlasē tiksies ar spēcīgo Nīderlandi

Latvijas futbola izlase svētdien notikušajā 2016.gada Eiropas futbola čempionāta kvalifikācijas turnīra apakšgrupu izlozē tika iekļauta vienā grupā ar spēcīgo Nīderlandes valstsvienību.

Tāpat A apakšgrupā līdzās Latvijai un Nīderlandei iekļuva arī Čehija, Turcija, Islande un Kazahstāna.

Latvijas izlase pirms kvalifikācijas turnīra izlozes tika iekļauta ceturtajā izlozes grozā. Līdzās Latvijas izlasei ceturtajā izlozes grozā iekļauta bija arī Melnkalne, Armēnija, Skotija, Somija, Velsa, Bulgārija, Igaunija un Baltkrievija.

Eiropas čempionāta finālturnīrs 2016.gadā būs pirmais, kurā līdzšinējo 16 komandu vietā startēs 24 izlases.

Kvalifikācijas turnīrā piedalīsies 53 komandas, kas sākotnēji bija sadalītas sešos grozos un vēlāk izveidoja deviņas grupas - astoņas pa sešām komandām katrā un vienu ar piecām izlasēm. Pirmo reizi atlases sacensībās piedalīsies Gibraltāra izlase.

Izlozes grozu sadalījums tika veidots, balstoties uz izlašu rezultātiem 2010.gada Pasaules kausā, 2012.gada Eiropas čempionāta kvalifikācijas sacensībās un finālturnīrā, kā arī 2014.gada Pasaules kausa atlases spēlēs.

Pēc divu apļu grupu turnīra finālsacensībās iekļūs katras grupas divas labākās komandas un labākā no trešajā vietā palikušajām izlasēm. Pārējās astoņas trešo vietu ieguvējas spēkosies "play-off" pāros par četrām atlikušajām ceļazīmēm.

Finālturnīrs 2016.gadā notiks Francijā, bet atlases mači ilgs no šīgada septembra līdz 2015.gada oktobrim. Pēc tam novembrī notiks beidzamās "play-off" kārtas spēles.


Pievieno komentāru

Sports