Latvijas futbolistes PK kvalifikācijā tiksies ar Angliju, Austriju, Ziemeļīriju, Ziemeļmaķedoniju un Luksemburgu

Latvijas sieviešu futbola izlase 2023.gada Pasaules kausa (PK) Eiropas zonas kvalifikācijas apakšgrupā tiksies ar Angliju, Austriju, Ziemeļīriju, Ziemeļmaķedoniju un Luksemburgu.

Šīs izlases spēlēs kvalifikācijas D apakšgrupā, vēsta LETA.

No latviešu pretiniecēm FIFA rangā visaugstāk atrodas Anglija, kas ieņem sesto vietu, tālāk no šīs grupas dalībniecēm ir Austrija (21.), Ziemeļīrija (48.), Latvija (97.), Luksemburga (121.) un Ziemeļmaķedonija (131.).

Neapšaubāmās grupas favorītes ir anglietes jeb "lauvenes", kuras pēdējos divos finālturnīros sasniegušas labāko četrinieku, 2015.gadā izcīnot bronzu, bet 2019.gadā - ceturto vietu. Tāpat anglietes ir divkārtējas Eiropas vicečempiones.

Pārējās piecas D apakšgrupas izlases ne reizi nav spēlējušas Pasaules kausa finālturnīrā, tomēr Austrija 2017.gadā savā debijā Eiropas čempionāta finālturnīrā uzreiz sasniedza pusfinālu.

2023.gada FIFA Sieviešu Pasaules kausa kvalifikācijas spēles Eiropas zonā plānotas šī gada 13.-21.septembrī, 18.-26.oktobrī, 22.-30.novembrī, kā arī nākamā gada 4.-12.aprīlī un 29.augustā - 6.septembrī. Savukārt "play-off" stadija paredzēta nākamā gada oktobrī.

Nākamais Pasaules kausa finālturnīrs paredzēts 2023.gadā Jaunzēlandē un Austrālijā.

Eiropas konfederācijas zonai šoreiz paredzētas 11 vietas finālturnīrā, kas pirmo reizi vēsturē pulcēs 32 spēcīgākās izlases no visas pasaules. Iepriekš finālturnīros piedalījās pa 16 un 24 valstsvienībām.

Latvijas izlase UEFA zonas rangā ir 45.vietā un izlozē bija izsēta piektajā grozā. Tas nozīmē, ka valstsvienībai bija iespēja tikt kādā no grupām ar rangā zemāk esošu komandu.

Izlozes gaitā valstsvienības tika sagrupētas deviņās grupās. Sešās no tām ir pa sešām komandām, bet trīs grupās ir piecas izlases.

 Katras grupas uzvarētāja automātiski kvalificēsies finālturnīram, bet sešas labākās otro vietu ieguvējas savā starpā sacentīsies par vēl divām ceļazīmēm uz Austrāliju un Jaunzēlandi.

Iepriekšējā Pasaules kausa kvalifikācija aizritēja citādā formātā. Toreiz Latvijas izlase kvalifikācijas priekšsacīkšu kārtā grupā ar Kazahstānu, Gruziju un Igauniju ieguva otro vietu, gūstot vienu uzvaru (4:0 pār Igauniju) un divus neizšķirtus (2:2 ar Kazahstānu, 1:1 ar Gruziju).

Pievieno komentāru

Sports