Latvijas futbola izlase piekāpjas Grieķijas valstsvienībai un faktiski zaudē cerības kvalificēties Pasaules kausa finālturnīram

Latvijas futbola izlase 2010.gada Pasaules kausa izcīņas kvalifikācijas turnīra Eiropas zonas otrās grupas priekšpēdējā spēlē sestdien ar rezultātu 2:5 (2:1) izbraukumā piekāpās Grieķijas valstsvienībai, faktiski zaudējot cerības kvalificēties Pasaules kausa finālturnīram.

Jau ceturtajā minūtē laukuma saimniekus vadībā izvirzīja Teofanis Geks, kurš pēc komandas biedra centrējuma vieglā pieskārienā ar kāju raidīja bumbu Andra Vaņina sargāto vārtu augšējā stūrī. Tomēr Latvijas izlasei vēl pēc astoņām minūtēm izdevās rezultātu izlīdzināt, kad efektīgu sitienu kritienā izpildīja Māris Verpakovskis. Savukārt 40.minūtē Verpakovskis ar precīzu sitienu vārtu apakšējā stūrī noslēdza teicami izspēlētu uzbrukuma kombināciju, panākot 2:1 Latvijas labā.

Otrā puslaika otrajā minūtē tiesnesis piešķīra strīdīgu 11 metru soda sitienu uz Latvijas vārtiem, kuru realizēja Geks. 57.minūtē Geks guva arī trešos vārtus šajā mačā, izvirzot Grieķijas izlasi vadībā ar 3:2.

Savukārt 73.minūtē, grieķiem izspēlējot stūra sitienu, nedaudz neveiksmīgi nospēlēja Vaņins, ļaujot Georgam Samarasam "šķērītē" raidīt bumbu vārtos, panākot 4:2. Sākoties tiesneša pieliktajam laikam, Geks pēc vēl viena neveiksmīga Vaņina izgājiena spēja gūt arī ceturtos vārtus šajā mačā, panākot spēles gala rezultātu 5:2.

Jau ziņots, ka abu komandu pirmajā mačā, kas pagājušā gada 10.septembrī notika Rīgā, Latvijas izlase zaudēja ar rezultātu 0:2.

Kā ziņots, uz izbraukuma maču ar Grieķiju nedevās Latvijas izlases spēlētāji Jurijs Žigajevs un Aleksejs Višņakovs. Žigajevam ir neliela ceļa trauma, bet Višņakovs trešdien nav juties labi. Savukārt komandas ierastais kapteinis un vidējās līnijas balsts Vitālijs Astafjevs uz Grieķiju devās, tomēr šajā mačā nedrīkst piedalīties diskvalifikācijas dēļ. Viņa vietā kapteiņa pienākumus pilda Kaspars Gorkšs.

Pasaules kausa izcīņas kvalifikācijas turnīra Eiropas zonas otrajā grupā Latvijas izlase ar izcīnītiem 14 punktiem saglabāja trešo vietu, bet otrajā vietā ar 17 punktiem nostiprinājās Grieķijas valstsvienība, savukārt pirmajā pozīcijā ar 20 punktiem atrodas Šveices izlase, kas sestdien izbraukumā ar 3:0 (3:0) sakāva Luksemburgas komandu.

Ceturtajā vietā ar 12 punktiem atrodas Izraēla, kurai ar pieciem punktiem seko Luksemburgas futbolisti. Savukārt Moldovas valstsvienība ar diviem punktiem ieņem pēdējo, sesto vietu otrajā grupā.
Pasaules kausa finālturnīram kvalificēsies grupu uzvarētāji, bet astoņas labākās no deviņu grupu otro vietu ieguvējām sadalīs vēl četras ceļazīmes.

Latvijas izlases pamatsastāvs mačā ar Grieķiju: Andris Vaņins, Oskars Kļava, Deniss Ivanovs, Kaspars Gorkšs, Deniss Kačanovs, Aleksandrs Cauņa, Vladimirs Koļesničenko, Juris Laizāns, Andrejs Rubins (Genādijs Soloņicins, 78.min.), Ģirts Karlsons (Kristaps Grebis, 71.min.), Māris Verpakovskis (Andrejs Perepļotkins, 84.min.).

Rezervē: Aleksandrs Koliņko, Dzintars Zirnis, Pāvels Mihadjuks, Maksims Rafaļskis.