Latvijas futbola izlase pēc puslaika uzvar Grieķijas valstsvienību

Latvijas futbola izlase 2010.gada Pasaules kausa izcīņas kvalifikācijas turnīra Eiropas zonas otrās grupas priekšpēdējā spēlē pēc pirmā puslaika ar rezultātu 2:1 izbraukumā uzvar Grieķijas valstsvienību.

Jau ceturtajā minūtē laukuma saimniekus vadībā izvirzīja Teofanis Geks, kurš pēc komandas biedra centrējuma vieglā pieskārienā ar kāju raidīja bumbu Andra Vaņina sargāto vārtu augšējā stūrī. Tomēr Latvijas izlasei vēl pēc astoņām minūtēm izdevās rezultātu izlīdzināt, kad efektīgu sitienu kritienā izpildīja Māris Verpakovskis. Savukārt 40.minūtē Verpakovskis ar precīzu sitienu vārtu apakšējā stūrī noslēdza teicami izspēlētu uzbrukuma kombināciju, panākot 2:1 Latvijas labā.

Pirmajā puslaikā abas komandas centās spēlēt uzbrukuma futbolu. Latvijas futbolisti lielākoties ar tālām piespēlēm mēģināja nogādāt bumbu līdz uzbrucējiem, savukārt grieķi atbildēja ar aktīvu presingu un izdarīja sitienus pa vārtiem gandrīz no jebkuras pozīcijas. 23.minūtē laba piespēle uz soda laukuma malu tika izdarīta Verpakovskim, tomēr viņš tikai ar grūtībām aizsniedzās līdz bumbai, turklāt grieķu vārtsargs savlaicīgi atstāja vārtus, neļaujot viņam izdarīt precīzu sitienu.

28.minūtē tieši virs Grieķijas izlases vārtu pārliktņa lidoja Jura Laizāna raidītā bumba. Latvijas izlase izveidoja bīstamu pretuzbrukumu 33.minūtē, kad pēc centrējuma bumbu soda laukumā gandrīz saņēma Andrejs Rubins, bet viņu pēdējā brīdī apsteidza grieķu aizsargs, kurš raidīja bumbu pāri laukuma gala līnijai. 39.minūtē pēc viltīga sitiena Georgija Samaresa izpildījumā bumba ripoja gar pašu Latvijas izlases vārtu stabu, bet jau minūti vēlāk sekoja teicami izspēlēts uzbrukums Latvijas futbolistu izpildījumā, kuru ar precīzu sitienu noslēdza Verpakovskis.

Jau ziņots, ka abu komandu pirmajā mačā, kas pagājušā gada 10.septembrī notika Rīgā, Latvijas izlase zaudēja ar rezultātu 0:2.

Kā ziņots, uz izbraukuma maču ar Grieķiju nedevās Latvijas izlases spēlētāji Jurijs Žigajevs un Aleksejs Višņakovs. Žigajevam ir neliela ceļa trauma, bet Višņakovs trešdien nav juties labi. Savukārt komandas ierastais kapteinis un vidējās līnijas balsts Vitālijs Astafjevs uz Grieķiju devās, tomēr šajā mačā nedrīkst piedalīties diskvalifikācijas dēļ. Viņa vietā kapteiņa pienākumus pilda Kaspars Gorkšs.

Pasaules kausa izcīņas kvalifikācijas turnīra Eiropas zonas otrajā grupā Latvijas izlase ar izcīnītiem 14 punktiem patlaban ieņem trešo vietu. Tikpat punktu ir arī otrajā vietā esošajai Grieķijas valstsvienībai, bet pirmajā pozīcijā ar 20 punktiem atrodas Šveices izlase, kas

Ceturtajā vietā ar 12 punktiem atrodas Izraēla, kurai ar pieciem punktiem seko Luksemburgas futbolisti. Savukārt Moldovas valstsvienība ar diviem punktiem ieņem pēdējo, sesto vietu otrajā grupā.
Pasaules kausa finālturnīram kvalificēsies grupu uzvarētāji, bet astoņas labākās no deviņu grupu otro vietu ieguvējām sadalīs vēl četras ceļazīmes.

Latvijas izlases pamatsastāvs mačā ar Grieķiju: Andris Vaņins, Oskars Kļava, Deniss Ivanovs, Kaspars Gorkšs, Deniss Kačanovs, Aleksandrs Cauņa, Vladimirs Koļesničenko, Juris Laizāns, Andrejs Rubins, Ģirts Karlsons, Māris Verpakovskis.

Rezervē: Aleksandrs Koliņko, Dzintars Zirnis, Pāvels Mihadjuks, Maksims Rafaļskis, Genādijs Soloņicins, Kristaps Grebis, Andrejs Perepļotkins.

Pievieno komentāru

Sports