Latvijas futbola izlase otro reizi uzvar Luksemburgu

2010.gada Pasaules kausa izcīņas kvalifikācijas turnīra spēlē trešdien Latvijas izlase ar rezultātu 2:0 (1:0) savā laukumā pieveica Luksemburgu.

Rezultātu mača 43.minūtē atklāja Jurijs Žigajevs, kuram tie bija pirmie vārti Latvijas izlases labā viņa karjerā, bet 76.minūtē Latvijas izlasē pēc stūra sitiena bumbu vārtos iebakstīja Māris Verpakovskis.
Spēle iesākās ar Latvijas izlases ievērojamu pārsvaru, bet Luksemburga jau no paša mača sākuma iegāja aizsardzībā, cenšoties spēlēt uz pretuzbrukumiem. Tomēr bīstamus momentus Latvija ilgstoši nespēja radīt.

Jau pašā mača sākumā pēc neveiksmīgas sadursmes traumu guva Latvijas izlases uzbrucējs Ģirts Karlsons, un tāpēc 20.minūtē viņu nomainīja Andrejs Perepļotkins, un tieši viņš radīja pirmo bīstamo epizodi Latvijas izlasē. 40.minūtē pēc soda sitiena naturalizētais Latvijas futbolists raidīja bumbu vārtos, tomēr tika fiksēta aizmugure. Vēl brīdi vēlāk bīstamu momentu izveidoja arī Aleksandrs Cauņa, bet viņa sitienu tvēra vārtsargs Žonatans Žubērs.

Latvijas izlase turpināja aktīvi uzbrukt un 43.minūtē arī atklāja rezultātu pēc tam, kad Māris Verpakovskis apspēlēja trīs aizsargus un piespēlēja Žigajevam, kurš sita nekļūdīgi un noslēdza pirmo puslaiku ar rezultātu 1:0.

Otrajā puslaikā Latvijas izlases pārsvars bija mazāks un vairākus momentus izveidoja arī Luksemburgas izlase, tomēr bīstamāki tie atkal bija tieši latvieši. Šajā puslaikā bīstamus momentus izveidoja gan Verpakovskis, gan Cauņa, bet precīzi sita pirmais no viņiem, kad 76.minūtē pēc stūra sitiena uzbrucējs iebakstīja bumbu vārtos no pašas to priekšas. Ar šādu rezultātu mačs arī noslēdzās
FIFA pasaules rangu tabulā Latvijas izlase pašlaik ieņem 71.pozīciju, bet Luksemburgas valstsvienība atrodas 122.vietā.

Kā zināms, abas komandas savā starpā spēlēja arī 28.martā, kad Latvijas izlase izbraukumā pārliecinoši uzvarēja ar 4:0 (1:0). Šajā mačā viesu labā vārtus guva Ģirts Karlsons, Aleksandrs Cauņa, Aleksejs Višņakovs un Andrejs Perepļotkins.
Otrās apakšgrupas kopvērtējuma tabulā tagad Latvijas izlase dala pirmo vietu ar desmit punktiem sešos mačos. Pa desmit punktiem ir arī Grieķijas un Šveices rēķinā, bet šīm abām komandām vēl ir viena spēle rezervē. Ceturto vietu ieņem Izraēlas valstsvienība ar deviņiem punktiem, Luksemburga atrodas piektajā vietā ar četriem punktiem, bet pēdējās, sestās vietas īpašniece - Moldovas izlase - piecās spēlēs tikusi tikai pie viena punkta.

Vēl divās sestās kārtas spēles šajā apakšgrupā trešdien Šveice savā laukumā cīnīsies ar Moldovu, bet Grieķija Atēnās mērosies spēkiem ar Izraēlas izlasi.