Latvijas futbola izlase izbraukumā pārliecinoši pieveic Luksemburgu

2010.gada Pasaules kausa izcīņas kvalifikācijas turnīra spēlē sestdien Latvijas izlase izbraukumā ar rezultātu 4:0 (1:0) pārliecinoši pieveica Luksemburgas valstsvienību.

Rezultātu mača 23.minūtē atklāja Ģirts Karlsons, kurš rezultatīvi noslēdza Jurija Žigajeva izpildīto soda sitienu, bet otrā puslaika pašā sākumā Aleksandrs Cauņa, gūstot savus pirmos vārtus valstsvienības sastāvā, dubultoja Latvijas izlases pārsvaru.

Mača 71.minūtē Aleksejs Višņakovs nostiprināja Latvijas vadību ar 3:0, bet 85.minūtē Andrejs Perepļotkins guva ceturtos vārtus Latvijas izlases labā.

Kvalifikācijas turnīra otrajā apakšgrupā Latvijas valstsvienība ar aizvadītajās piecās spēlēs izcīnītiem septiņiem punktiem atrodas ceturtajā vietā, bet Luksemburgas izlase, kuras kontā ir četri punkti, ieņem piekto pozīciju sešu komandu konkurencē.

FIFA pasaules rangu tabulā Latvijas izlase pašlaik ieņem 71.pozīciju, bet Luksemburgas valstsvienība atrodas 122.vietā.

Jau ziņots, ka Latvijas izlasei spēlē ar Luksemburgu nepalīdzēja pieredzējušais pussargs Juris Laizāns, kurš aizvadītajā nedēļas nogalē notikušajā "LMT Virslīgas" čempionāta spēlē, kurā viņa pārstāvētā komanda Rīgas "Olimps"/RFS izbraukumā ar 0:1 piekāpās pēdējo trīs gadu Latvijas čempionvienībai "Ventspils", guva savainojumu.

Tāpat uz Luksemburgu nedevās arī uzbrucējs Kristaps Grebis, kuram vēl ceturtdien bija paaugstināta ķermeņa temperatūra.

Uz izlasi pirmo reizi izsaukts aizsargs Pāvels Mihadjuks, kurš šogad sekmīgi debitējis Skotijas premjerlīgas kluba "Inverness" sastāvā.

Latvijas izlases sastāvs spēlei ar Luksemburgu: vārtsargi - Andris Vaņins ("Ventspils"), Aleksandrs Koliņko ("Olimps"/RFS), Deniss Romanovs (Prāgas "Slavia", Čehija); aizsargi - Kaspars Gorkšs ("Queens Park Rangers", Anglija), Deniss Ivanovs, Oskars Kļava, Dzintars Zirnis (visi "Liepājas metalurgs"), Deniss Kačanovs ("Ventspils"), Pāvels Mihadjuks ("Inverness", Skotija); pussargi: Vitālijs Astafjevs ("Olimps"/RFS), Andrejs Rubins, Vladimirs Koļesņičenko (abi Baku "Inter", Azerbaidžāna), Aleksandrs Cauņa ("Watford", Anglija), Jurijs Žigajevs, Aleksejs Višņakovs (abi "Ventspils"), Genādijs Soloņicins ("Liepājas metalurgs"); uzbrucēji - Māris Verpakovskis (Vigo "Celta", Spānija), Ģirts Karlsons ("Liepājas metalurgs"), Andrejs Perepļotkins ("Skonto"), Artjoms Rudņevs (ZTE, Ungārija).