Latvijas čempions Aivis Egle cīnīsies par "Rally Talsi" Čempionu kausu

17. un 18. maijā par Rally Talsi ceļojošo Čempionu kausu cīnīsies trīs čempioni – Latvijas rallija čempions Aivis Egle, Lietuvas rallija čempions Ramūnas Čapkauskas un Baltkrievijas rallija čempions Vytautas Švedas.

Savu dalību Rally Talsi apstiprinājis Latvijas rallija čempions Aivis Egle (PROSPEED), kurš sacensībās startēs ar Mitsubishi Lancer Evolution IX automašīnu. Kā zināms, tad Aivis Egle, kurš Čempionu kausu izcīnīja 2009. gadā, šogad Latvijas rallija čempionātā neplāno startēt un Rally Talsi būs autosportista vienīgais starts šajā rallija sezonā Latvijā, informē rallija preses sekretārs Jānis Unbedahts.

“Rally Talsi norisinās tuvu manām mājām un šajās sacensībās vienmēr esmu sajutis lielisku līdzjutēju atbalstu. Turklāt, šogad esmu uzaicināts piedalīties Čempionu Rallijā un šādu iespēju nevaru laist garām,” par gaidāmo startu Rally Talsi izsakās Aivis Egle. “Vēlēšanās atkal sēsties pie rallija automašīnas stūres nekur nav pazudusi, tā joprojām ir tāda pat, kā braucot pilnu sezonu! Lai arī šogad Latvijā organizētos rallijos neesmu startējis, darīšu visu, kas manos spēkos, lai Čempionu kauss paliktu Latvijā!”

Rally Talsi šogad iekļauts arī Lietuvas autorallija čempionāta kalendārā un kaimiņvalsts godu Čempionu Rallija šogad aizstāvēs Ramūnas Čapkauskas (CAPKAUSKAS RACING), kurš Talsos startēs ar Mitsubishi Lancer Evolution IX automašīnu. “Pēdējo reizi rallija sacensībās piedalījāmies vairāk kā pirms trim mēnešiem un šajā laikā esam rūpīgi strādājuši, lai uzlabotu vairākus automašīnas mezglus, tajā skaitā esam uzlikuši jaunus amortizatorus un ātrumkārbu,” par
gatavošanos Rally Talsi stāsta Ramūnas Čapkauskas. “Galvenais uzdevums ir sasniegt Rally Talsi finišu. Ceru, ka izdosies atrast savu ritmu, lai varētu braukt droši, bet vienlaicīgi arī ātri. Ja tas izdosies, tad nešaubos, ka varēsim cīnīties par augstām vietām.”

Čempionu Rallija trešais dalībnieks būs Baltkrievijas rallija čempions, lietuvietis Vytautas Švedas (JUTA RACING), kuram šī būs jau ceturtā reize Čempionu kausa izcīņā. “Rally Talsi šogad ir Lietuvas rallija čempionāta posms, un man ir tikai viens mērķis, kuru centīšos sasniegt visos Lietuvas posmos, ieskaitot šo, un tas ir – uzvara,” savu uzdevumu atklāj Vytautas Švedas, kurš sacensības startēs ar Mitsubishi Lancer Evolution X automašīnu. “Rally Talsi ir sarežģītas sacensības, kas prasa lielu koncentrēšanos jau no pirmā ātrumposma starta. Talsos vienmēr ir daudz ātru konkurentu, kuri par velti neko neatdos. Uzvara pašam vien būs jāizcīna, tāpēc vēl pirms došanās uz Latviju, esmu ieplānojis testus, lai būtu pēc iespējas labāk sagatavojies rallijam un varētu sasniegt nosprausto mērķi.”

Atgādināsim, ka Čempionu Rallija tradīcija ieviesta 2009. gadā ar mērķi vienā rallijā, pie vienādiem apstākļiem, noskaidrot ātrāko starp čempioniem. Kopš 2009. gada, Čempionu Rallija cīņās piedalījušies čempioni no Baltijas valstīm, Skandināvijas, kā arī Baltkrievijas, Krievijas, Lielbritānijas un Slovākijas. Rally Talsi piedalījušies arī piloti, kuri šobrīd startē FIA Pasaules rallija čempionātā (WRC) – norvēģi Andreas Mikkelsen (Volkswagen Motorsport) un Mads Østberg (Citroën Total Abu Dhabi World Rally Team).

Iepriekšējo gadu Čempionu Kausa ieguvēji:
2013 Dominykas Butvilas (LTU) / Renatas Vaitkevičius (LTU) Mitsubishi Lancer Evolution X R4
2012 Jānis Vorobjovs (LVA) / Guntars Zicāns (LVA) Mitsubishi Lancer Evolution X N4
2011 Vytautas Švedas (LTU) / Žilvinas Sakalauskas (LTU) Mitsubishi Lancer Evolution X N4
2010 Jocke Nyman (SWE) / Bo Holmstrand (SWE) Mitsubishi Lancer Evolution IX N4
2009 Aivis Egle (LVA) / Mārtiņš Jerums (LVA) Mitsubishi Lancer Evolution IX N4

Atgādinām, ka Rally Talsi šogad būs Latvijas rallija čempionāta (LRČ) ceturtais posms un norisināsies 17. un 18. maijā. Kā ziņots iepriekš, Rally Talsi šogad būs ar starptautisku nozīmi, jo bez LRČ posma, Talsos norisināsies arī Lietuvas autorallija čempionāta, Ziemeļeiropas zonas (NEZ) rallija čempionāta un NEZ Junioru čempionāta posmi. Pirms rallija automašīnām, aptuveni 1 stundu 45 minūtes pirms rallija automašīnām, ātrumposmos dosies arī vēsturiskās automašīnas, kas piedalīsies Youngtimer un Historic regularitātes sacensībās.

Pievieno komentāru

Sports