Latvijas čempione futbolā "Liepāja" papildina sastāvu ar Horvātijas un Nigērijas aizsargiem

Latvijas čempione futbolā "Liepāja" trīs nedēļas pirms UEFA Čempionu līgas kvalifikācijas otrās kārtas papildinājusi sastāvu ar Horvātijas un Nigērijas aizsargiem, raksta LETA.

Horvātu aizsargs Dino Kluks iepriekšējā sezonā pārstāvēja Horvātijas pēc spēka trešās līgas komandu "Hrvatski Dragovoljac", bet vēl pirms tam viņš spēlēja pazīstamajā Čehijas vienībā Prāgas "Dukla", kuru tagad pārstāv Latvijas valstsvienības aizsargs un kapteinis Kaspars Gorkšs.

Līgums ar 25 gadus veco Kluku parakstīts līdz šīs sezonas beigām.

Tikmēr nigēriešu aizsargs Ubongs Frānsiss visu savu karjeru aizvadījis Nigērijas augstākajā līgā, bet ziemā viņš uz pārbaudes laiku jau bija pievienojies "Liepājai". Pēc tam Frānsiss pamēģināja spēkus citās virslīgas komandās, bet tagad līdz sezonas beigām ir noslēdzis līgumu ar "Liepāju".

Tāpat sastāvus papildinājušas UEFA Eiropas līgas dalībnieces "Ventspils", "Jelgava" un Jūrmalas "Spartaks".

"Ventspilij" pievienojies Ganas labās malas pussargs Abduls Rašids Obubi, kurš pirms tam pārstāvēja Serbijas pēc spēka otrās līgas komandu Pečinci "Donji Srem", kā arī krievu uzbrucēju Alekseju Aleksejevu, kurš pirms tam spēlēja savas dzimtenes otrās spēcīgākās līgas klubā Kaļiņingradas "Baltika".

Tikmēr "Spartaka" vienībai pievienojies horvātu uzbrūkošais pussargs Tomislavs Havojičs, kurš pirms tam pārstāvēja Horvātijas pēc spēka otrās līgas komandu Zagrebas "Lučko". Havojičs pārstāvējis arī dažāda vecuma grupu Horvātijas jauniešu izlases. Tāpat Jūrmalas kluba rindas papildinājis aizsargs Aleksandrs Gubins, kurš pirms tam bija "Riga" sastāvā.

Savukārt "Jelgavā" atgriezies lietuviešu kreisās malas pussargs Mindaugs Grigaravičs, kurš sezonas sākumā pārstāvēja "Metta"/LU krāsas.

Grigaravičs gan nav vienīgais "studentu" zaudējums vasaras pāreju perioda pirmajās dienās, jo uz "Riga" komandu pārgājuši Ņikita Juhņevičs un Ēriks Punculs. Tāpat "Riga" klubam pievienojies Sergejs Kožans, kurš sezonu sāka "Spartakā".

Tikmēr virslīgas pastarīti "Daugavpili" pametuši divi no Azerbaidžānas komandas Baku "Ņeftči" īrētie futbolisti Mirabduls Abasovs un Orhans Gurbanli, bet komanda papildinājusi sastāvu ar četriem jauniem leģionāriem. No Anglijas pēc spēka septītās un sestās līgas klubiem pievienojušies franču aizsargs N'Gesans Sedriks Krū un angļu uzbrucējs Džeimijs Metjūzs, kā arī ASV pēc spēka ceturtās līgas kluba "Dallas City" spēlētājs Papa Abdulajs Fali un tunisiešu uzbrūkošais pussargs Alūlū Moezs, kurš pirms tam spēlēja Jordānijā.

Virslīgas kopvērtējumā pēc 11 kārtām ar 25 punktiem līderis ir "Spartaks", bet par punktu atpaliek "Ventspils". Tikmēr 19 punkti ir "Liepājai", kamēr pirmajam trijniekam ar 13 punktiem seko "Jelgava", "Metta"/LU un RFS, kas visas par punktu apsteidz "Riga" vienību. Savukārt turnīra tabulu ar četriem punktiem noslēdz "Daugavpils".

Šī virslīgai ir 25.sezona pēc Latvijas neatkarības atjaunošanas, turklāt ģenerālsponsora "SynotTip" piesaistīšana ļāvusi panākt, ka tajā komandām nav jāmaksā dalības maksa.

Pagājušās sezonas pirmās līgas trešā spēcīgākā vienība RFS vien neilgi pirms sezonas sākuma ieguva iespēju sacensties virslīgā, jo nenokārtoto parādsaistību dēļ licenci nesaņēma Latvijas titulētākais futbola klubs "Skonto". Pirms gada "Skonto" bija līdzīgā situācijā, taču toreiz tam tika piešķirta licence, jo klubs bija izstrādājis plānu parādsaistību nokārtošanai. Tiesa, gada laikā šis plāns tā arī netika izpildīts.

"Skonto" valsts čempionātā nepārspēta palika laika posmā no 1992. līdz 2004.gadam, kā arī 2010.gadā. Pēdējos gados, kaut "Skonto" komanda teju visu laiku bijusi parādā saviem spēlētājiem, tā četrus gadus pēc kārtas spēja finišēt virslīgas otrajā vietā.

Pērn par valsts čempioni kļuva "Liepāja", otro vietu ieguva "Skonto", bet trešā palika "Ventspils".

"Liepāja" kluba pastāvēšanas vēsturē virslīgas futbola čempionātā triumfēja pirmo reizi, nodrošinot sev iespēju šogad piedalīties UEFA Čempionu līgas atlases turnīrā.


Pievieno komentāru

Sports