Latvijas basketbolisti pirmoreiz kopš 1999. gada nespēlēs Eiropas čempionāta finālturnīrā

Latvijas vīriešu basketbola izlase pēc zaudējuma sestdien Rīgā pret Bulgāriju 2022.gada Eiropas čempionāta kvalifikācijas spēlē zaudēja cerības iekļūt finālturnīrā.

Latvija piekāpās Bulgārijai ar 65:66 (17:15, 23:21, 19:15, 6:15), vēsta LETA.

Latvijai starta pieciniekā laukumā devās Kristers Zoriks, Rihards Lomažs, Jānis Timma, Mareks Mejeris un Mārtiņš Meiers.

Pirmo grozu ar divpunktu metienu spēlē guva Timma, taču rezultāts turpinājumā svārstījās uz abām pusēm.

Vadībā aiziet pirmajā minipārtraukumā Latvijai minūti un 41 sekundi pirms ceturtdaļas beigām palīdzēja divi precīzi Kaspara Bērziņa soda metieni - 17:15.

Otrajā ceturtdaļā turpinājās līdzvērtīga spēle, kurā izrāvienu ar pieciem pēc kārtas gūtiem punktiem Latvijas labā panāca Rolands Freimanis, panākot 32:24, kas Latvijai derēja, lai apsteigtu bulgārus grupā cīņā par pēdējo vietu finālturnīrā.

Tomēr līdz puslaika beigām bulgāri atguva viņiem komfortablo četru  punktu deficītu.

Vēl vairāk - otrā puslaika sākumā bulgāri panāca 40:40. Tā gan bija pēdējā reize ceturtdaļā, kad viesi rezultātā nepiekāpās mājiniekiem.

Latvija ar Zorika divpunktnieku un Timmas un Mejera tālmetieniem guva astoņus punktus pēc kārtas, panākot sev labvēlīgo 48:40.

Pēc Daira Bertāna tālmetiena 25.minūtē tika panākts pat 55:42, taču bulgāri nepadevās un ar trim tālmetieniem, no kuriem divi pēc kārtas Bosta kontā, panāca vairs tikai 51:55.

Pēdējā ceturtdaļā bulgāri ar pieciem precīziem trīspunktniekiem panāca uzvaru, uzvaras metienu minūti un 28 sekundes pirms mača beigām iemetot Bostam.

Pēdējā minūtē divreiz Mejeris aizmeta garām divpunktniekus, Freimanis 11 sekundes pirms mača beigām cīņā pie pretinieku groza pārkāpa noteikumus, bet Aleksandars Janevs abus soda metienus aizmeta garām.

Mejeris ieguva atlēkušo bumbu, Aigara Šķēles metiens no groza apakšas nebija precīzs, viņš ieguva atlēkušo bumbu, taču atskanēja spēles beigu signāls, vēstot, ka uzvarējusi ir Bulgārija.

H grupā Bosnijai un Hercegovinai ir četras uzvaras piecās spēlēs un nodrošināta pirmā vieta grupā, Grieķijai ir trīs panākumi piecos mačos un vieta finālturnīrā, Bulgārijai ir divi panākumi piecās spēlēs, bet Latvijai tikpat cīņās ir viena uzvara.

Pievieno komentāru

Sports