Latvijas basketbola izlasei no otrās komandas pievienosies pieci spēlētāji, arī Artūrs Štālbergs

Latvijas vīriešu basketbola izlasei no otrās komandas treniņnometnē pievienosies pieci spēlētāji, pirmdien paziņoja valstsvienības galvenais treneris Ķēstutis Kemzūra. Starp viņiem ir arī liepājnieks Artūrs Štālbergs.

Desmit izlases kandidātiem pievienosies Ernests Kalve, Edgars Jeromanovs, Gatis Jahovičs, Artūrs Štālbergs un Ronalds Freimanis.

Jau ziņots, ka otrā izlase aizvadīja nedēļu ilgu treniņnometni. Starp tās kandidātiem bija arī Raimonds Gabrāns, Mareks Jurevičus, Ingus Bankevics, Rihards Kuksiks, Jurijs Aleksejevs, Artūrs Bērziņš, un Ronalds Zaķis.

Savukārt pirmās izlases kandidātu sarakstā Kemzūra sākotnēji iekļāvis desmit spēlētājus - Kristapu Valteru, Jāni Blūmu, Sandi Valteru, Armandu Šķēli, Aigaru Vītolu, Kristapu Janičenoku, Uvi Helmani, Kasparu Bērziņu, Andri Biedriņu un Kasparu Kambalu. Šī komanda pirmo treniņu aizvadīs pirmdien.

LETA jau ziņoja, ka aizvadītajā nedēļā Latvijas izlases rezerves sastāvs OSC aizvadīja divas pārbaudes spēles ar Igaunijas valstsvienību. Pirmajā no tām piektdien Latvija uzvarēja ar rezultātu 62:56, bet otrajā sestdien ar 74:72 pārāki bija igauņi.

Tāpat valstsvienības treniņiem pēc starta U-20 Eiropas čempionātā varētu pievienoties Jānis Strēlnieks.
Komandas treneru korpusā Kemzūram asistēs Igors Miglinieks, Edmunds Valeiko un Viktors Lācis.

Jau ziņots, ka Eiropas čempionātā, kas no 9. līdz 20.septembrim norisināsies Polijā, Latvijas izlase spēlēs vienā apakšgrupā ar Krievijas un Vācijas valstsvienībām, kā arī papildus kvalifikācijas turnīra uzvarētājiem.

B apakšgrupas komandas pirmā posma mačus aizvadīs Gdaņskā. Pirmo spēli Latvijas izlase aizvadīs 7.septembrī ar pašreizējiem Eiropas čempioniem - Krievijas izlasi.

Papildus kvalifikācijas turnīrā, kas divu apļu turnīrā norisināsies augustā, A apakšgrupā spēlēs Bosnija un Hercegovina, Portugāle un Beļģija, bet B grupā spēkosies Francijas, Itālijas un Somijas izlases. Abu grupu uzvarētāji divu spēļu sērijā noskaidros finālturnīra dalībniekus.

Latvijas izlase Eiropas čempionāta finālturnīrā spēlēs jau desmito reizi.

Latvijas basketbolisti ir piedalījušies pēdējos trijos Eiropas čempionāta finālturnīros, bet pēc Latvijas neatkarības atjaunošanas valstsvienība ir spēlējusi piecos finālturnīros. Veiksmīgākais bija 2001.gads, kad Turcijā tika izcīnīta astotā vieta. Savā debijas reizē pēc neatkarības atjaunošanas 1993.gadā Latvija bija desmitā, 2003.gadā - 13.vietā, 1997.gadā - 16.vietā, bet 2005. un 2007.gadā dalīja 13.-16.vietu.

Pievieno komentāru

Sports