Latvijas basketbola izlase pirms Eiropas čempionāta Rīgā aizvadīs četras pārbaudes spēles

Latvijas vīriešu basketbola izlase, gatavojoties Eiropas čempionātam, Rīgā aizvadīs četras pārbaudes spēles, pirmdien paziņoja valstsvienības galvenais treneris Ķēstutis Kemzūra.

6. un 7.augustā Latvijas izlasei pretiniekos būs Zviedrijas izlase, bet 14.augustā Rīgā tiks aizvadīts mačs ar Lietuvas valstsvienību, ar kuru 12.augustā tiks spēlēts arī Kauņā. Savukārt neilgi pirms Eiropas čempionāta sākuma Latvijas izlase 3.septembrī Rīgā aizvadīs pēdējo pārbaudes maču, tomēr pretinieks pagaidām nav zināms.

Gatavojoties Eiropas čempionātam, Latvijas izlase aizvadīs vēl vairākas pārbaudes spēles.

Laikā no 19. līdz 21.augustam Latvijas basketbolisti piedalīsies starptautiskā turnīrā Grieķijā, bet no 26. līdz 30.augustam Latvijas izlasei paredzēts "Efes Pilsen" pasaules kausa turnīrs Turcijā, kurā piedalīsies sešas komandas. Latviešu pretinieces B grupā būs Lielbritānijas un Maķedonijas izlases.

Līdz 25.jūlijam Latvijas izlase trenēsies Rīgā, bet tad dosies uz Liepāju, kur līdz 31.jūlijam aizvadīs nākamo treniņnometni. Pēc tam komanda atgriezīsies Rīgā, kur trenēsies līdz pat 17.augustam.
Pēc atgriešanās no turnīriem Grieķijā un Turcijā Latvijas izlase no 1. līdz 4.septembrim Rīgā aizvadīs pēdējo treniņnometni.

Savukārt uz Eiropas čempionātu Latvijas valstsvienība izlidos 5.septembrī.

Kā ziņots, Kemzūra pirmdien paziņoja, ka Latvijas vīriešu basketbola izlasei no otrās komandas treniņnometnē pievienosies pieci spēlētāji - desmit izlases kandidātiem pievienosies Ernests Kalve, Edgars Jeromanovs, Gatis Jahovičs, Artūrs Štālbergs un Ronalds Freimanis.

Jau ziņots, ka otrā izlase aizvadīja nedēļu ilgu treniņnometni. Starp tās kandidātiem bija arī Raimonds Gabrāns, Mareks Jurevičus, Ingus Bankevics, Rihards Kuksiks, Jurijs Aleksejevs, Artūrs Bērziņš, un Ronalds Zaķis.

Savukārt pirmās izlases kandidātu sarakstā Kemzūra sākotnēji iekļāvis desmit spēlētājus - Kristapu Valteru, Jāni Blūmu, Sandi Valteru, Armandu Šķēli, Aigaru Vītolu, Kristapu Janičenoku, Uvi Helmani, Kasparu Bērziņu, Andri Biedriņu un Kasparu Kambalu. Šī komanda pirmo treniņu aizvadīja pirmdien.

LETA jau ziņoja, ka aizvadītajā nedēļā Latvijas izlases rezerves sastāvs OSC aizvadīja divas pārbaudes spēles ar Igaunijas valstsvienību. Pirmajā no tām piektdien Latvija uzvarēja ar rezultātu 62:56, bet otrajā sestdien ar 74:72 pārāki bija igauņi.

Tāpat valstsvienības treniņiem pēc starta U-20 Eiropas čempionātā varētu pievienoties Jānis Strēlnieks.
Atskaitītajiem kandidātiem Kemzūra uzsvēris, ka viņiem jāuztur laba sportiskā forma, lai nepieciešamības gadījumā viņi varētu pievienoties valstsvienībai.

Traumas šobrīd ārstē Jahovičs un Jeromanovs, kuriem pirmdien tiks veiktas sīkākas medicīniskās pārbaudes, bet dalību Nacionālās basketbola asociācijas (NBA) vasaras līgā beigušais Kaspars Bērziņš izlasei pievienosies ceturtdien, kad būs izgājis medicīnisko pārbaudi Spānijas klubā "Fuenlabrada", kurā viņš spēlēs nākamajā sezonā.

Jau ziņots, ka Eiropas čempionātā, kas no 9. līdz 20.septembrim norisināsies Polijā, Latvijas izlase spēlēs vienā apakšgrupā ar Krievijas un Vācijas valstsvienībām, kā arī papildus kvalifikācijas turnīra uzvarētājiem.

B apakšgrupas komandas pirmā posma mačus aizvadīs Gdaņskā. Pirmo spēli Latvijas izlase aizvadīs 7.septembrī ar pašreizējiem Eiropas čempioniem - Krievijas izlasi.

Papildus kvalifikācijas turnīrā, kas divu apļu turnīrā norisināsies augustā, A apakšgrupā spēlēs Bosnija un Hercegovina, Portugāle un Beļģija, bet B grupā spēkosies Francijas, Itālijas un Somijas izlases. Abu grupu uzvarētāji divu spēļu sērijā noskaidros finālturnīra dalībniekus.

Latvijas izlase Eiropas čempionāta finālturnīrā spēlēs jau desmito reizi.

Latvijas basketbolisti ir piedalījušies pēdējos trijos Eiropas čempionāta finālturnīros, bet pēc Latvijas neatkarības atjaunošanas valstsvienība ir spēlējusi piecos finālturnīros. Veiksmīgākais bija 2001.gads, kad Turcijā tika izcīnīta astotā vieta. Savā debijas reizē pēc neatkarības atjaunošanas 1993.gadā Latvija bija desmitā, 2003.gadā - 13.vietā, 1997.gadā - 16.vietā, bet 2005. un 2007.gadā dalīja 13.-16.vietu.

Pievieno komentāru

Sports