Latvijas basketbola izlase pārbaudes spēļu ciklu pirms Eiropas čempionāta sāk ar uzvaru pār Zviedrijas valstsvienību

Latvijas vīriešu basketbola izlase savā pirmajā pārbaudes spēlē, gatavojoties 2009.gada Eiropas čempionāta finālturnīram, ceturtdien ar rezultātu 89:67 (28:20, 17:19, 24:16, 20:12) "Arēnā Rīga" sakāva Zviedrijas valstsvienību.

Latvijas valstsvienības labā 16 punktus guva Sandis Valters, bet pa 11 punktiem izlases rēķinam pievienoja Andris Biedriņš un Kaspars Kambala, kamēr 10 punktus sakrāja gan Kristaps Valters, gan Ernests Kalve.

Mača pirmajās minūtēs abas komandas centās spēlēt ātri, bet jau pirmās ceturtdaļas laikā pamazām pārgāja uz pozicionāliem uzbrukumiem, bieži izdarot metienus no tālās distances, un Latvijas izlase pamazām pamazām palielināja savu pārsvaru rezultātā. Otrajā ceturtdaļā zviedriem uz brīdi izdevās samazināt rezultāta starpību līdz trim punktiem - 18:31, bet līdz puslaika pārtraukumam Latvijas basketbolisti atkal spēja nedaudz palielināt rezultāta starpību un pirmo puslaiku noslēgt ar sešu punktu pārsvaru - 45:39.

Otrā puslaika sākumā latvieši neļāva Zviedrijas izlasei gūt nevienu punktu un veica izrāvienu 13:0, panākot 19 punktu pārsvaru 58:39. Mača turpinājumu Latvijas valstsvienība aizvadīja pārliecinoši, vairs nedodot Zviedrijas basketbolistiem nopietnas cerības uz uzvaru. Spēles pēdējās minūtēs izlases sastāvā debitēja "VEF Rīga" vienības spēlētājs Rolands Freimanis.

Šī bija pirmā no vairākām Latvijas izlases pārbaudes spēlēm pirms Eiropas čempionāta. Piektdien Latvijas un Zviedrijas valstsvienības tiksies atkārtoti, šoreiz spēlējot aiz slēgtām durvīm.

Turpinājumā 14.augustā Rīgā tiks aizvadīts mačs ar Lietuvas valstsvienību, ar kuru 12.augustā tiks spēlēts arī Kauņā. Savukārt neilgi pirms Eiropas čempionāta sākuma Latvijas izlase 3.septembrī Rīgā aizvadīs pēdējo pārbaudes maču, tomēr pretinieks pagaidām nav zināms.

Gatavojoties Eiropas čempionātam, Latvijas izlase aizvadīs vēl vairākas pārbaudes spēles. Laikā no 19. līdz 21.augustam Latvijas basketbolisti piedalīsies starptautiskā turnīrā Grieķijā, bet no 26. līdz 30.augustam Latvijas izlasei paredzēts "Efes Pilsen" pasaules kausa turnīrs Turcijā, kurā piedalīsies sešas komandas. Latviešu pretinieces B grupā būs Lielbritānijas un Maķedonijas izlases.

Kā ziņots, par valstsvienības kapteini trešdien spēlētāju un treneru sapulcē tika iecelts komandas pieredzējušākais spēlētājs Uvis Helmanis, bet kapteiņa palīgs Eiropas čempionātā būs Kristaps Valters.
Jau ziņots, ka Eiropas čempionātā, kas no 9. līdz 20.septembrim norisināsies Polijā, Latvijas izlase spēlēs vienā apakšgrupā ar Krievijas un Vācijas valstsvienībām, kā arī papildu kvalifikācijas turnīra uzvarētājiem.

B apakšgrupas komandas pirmā posma mačus aizvadīs Gdaņskā. Pirmo spēli Latvijas izlase aizvadīs 7.septembrī ar pašreizējiem Eiropas čempioniem - Krievijas izlasi.

Papildu kvalifikācijas turnīrā, kas divu apļu turnīrā norisinās augustā, A apakšgrupā spēlē Bosnija un Hercegovina, Portugāle un Beļģija, bet B grupā spēkojas Francijas, Itālijas un Somijas izlases. Abu grupu uzvarētāji divu spēļu sērijā noskaidros finālturnīra dalībniekus.

Latvijas izlase Eiropas čempionāta finālturnīrā spēlēs jau desmito reizi.

Latvijas basketbolisti ir piedalījušies pēdējos trijos Eiropas čempionāta finālturnīros, bet pēc Latvijas neatkarības atjaunošanas valstsvienība ir spēlējusi piecos finālturnīros. Veiksmīgākais bija 2001.gads, kad Turcijā tika izcīnīta astotā vieta. Savā debijas reizē pēc neatkarības atjaunošanas 1993.gadā Latvija bija desmitā, 2003.gadā - 13.vietā, 1997.gadā - 16.vietā, bet 2005. un 2007.gadā dalīja 13.-16.vietu.

Latvijas izlases pirmās komandas kandidātu saraksts: Kristaps Valters, Jānis Blūms, Sandis Valters, Armands Šķēle, Aigars Vītols, Kristaps Janičenoks, Uvis Helmanis, Kaspars Bērziņš, Andris Biedriņš, Kaspars Kambala, Ernests Kalve, Edgars Jeromanovs, Gatis Jahovičs, Artūrs Štālbergs, Rolands Freimanis un Jurijs Aleksejevs.

Pievieno komentāru

Sports