"Lāčkoku" šāvēji Portugālē lielā karstumā nostartē pasaules čempionātā sportingā 2

"Lāčkoku" šāvēji karsto vasaru padarīja vēl karstāku, Portugālē piedaloties savās šā gada svarīgākajās sacensībās – pasaules čempionātā sportingā. Tur snaiperus sagaidīja daudz karstāki laikapstākļi nekā tie šobrīd ir Latvijā.

Portugālē pasaules čempionāta sportingā laikā no rīta gaisa temperatūra bija ap 28 grādiem, bet pēcpusdienā termometra stabiņš sasniedza 35 līdz 38 grādus. “Tad ziemeļniekiem bija ko turēt, ar slapjiem dvieļiem ap kaklu saldējumu ēdām,” stāsta Grobiņas novada “Lāčkoku” šautuves vadītājs Aivars Galeckis. Viņš norāda, ka nav pierasts šaut tik karstos laikapstākļos, tāpēc čempionāts sportistiem bija ar papildus grūtībām. Sacensības pulcēja aptuveni 800 šāvējus.

A. Galeckis norāda, ka sacensības ilgušas četras dienas. Katrā no tām bija jāšauj trīs stundas. Viņam pašam divas dienas izdevušās ar labiem, divas – ar ne tik labiem rezultātiem. Katram no sportistiem nācās šaut arī pēcpusdienā, kad bija vislielākā svelme. A. Galeckis ierindojās ap 600. vietu sacensību noslēgumā.

Labākais no Latvijas šāvējiem pasaules čempionātā bija grobiņnieks Edgars Galeckis, kurš ar 171 punktu ieguva 117. vietu. Viņš par mērķi bija izvirzījis iekļūšanu labāko simtniekā. Līdz tam pietrūka četri precīzi sašauti šķīvji, jo 99. vietas īpašniekam bija 175 punkti.

Nīceniekam Ģirtam Runnim neveiksmīga bija pasaules čempionāta pirmā diena, kad nav izdevies iegūt labus rezultātus. Līdz ar to arī kopumā augsta vieta sacensībās izpalikusi. Viņš ierindojies aptuveni 200. vietā ar 164 punktiem.

Grobiņniece Iveta Galecka Portugālē ieguva 22. vietu 70 dāmu konkurencē, sašaujot 153 punktus.

Vairāk lasiet "Kursas Laika" 28. jūlija numurā!

Pievieno komentāru

Komentāri 2

Sports