Labākie no Latvijas Somijā – Egle/Jerums

Lielisko šīs sezonas sniegumu arī Latvijas rallija čempionāta un kausa izcīņas 3. posmā Somijā turpināja N4 klases čempionvienība Aivis Egle/Mārtiņš Jerums. „SEB Tieto Rally Team” komandas ekipāža Joensū notikušajā „Abloy SM-Itäralli 2009” sasniedza uzvaru Latvijas čempionāta posma ieskaitē, spēcīgajā konkurencē klases ietvaros gūstot devīto vietu.

Latvijas čempionāta 2WD klasē uzvara Zigurdam Kalniņam/Ģirtam Dombrovskim („AutoStils Rally Team”), Latvijas kausa A+ klasē labākie Roks Lipeiķis/Renats Vaitkevičs, bet 2WD Super klasē punktus par uzvaru saņems Aivo Tamms/Gints Krišjānovs. Komandu vērtējumā labākā „SEB Tieto Rally Team”.

Latvijas čempionāta N4 klases cīņas Somijas rallijā noslēdzās ar Egles/Jeruma uzvaru, par 9,5 sekundēm apsteidzot komandas biedrus un sīvākos konkurentus Jāni Vorobjovu/Audrju Šošu („SEB Tieto Rally Team”). Vēl par 14 sekundēm vairāk astoņos ātrumposmos Eglem/Jerumam zaudēja „LMT Rallija komandas” ekipāža Māris Neikšāns/Raivis Jansons.

N4 klasē finišu sasniedza arī pārējās trīs Latvijas ekipāžas. Sākotnēji sīvā cīņā ceturto vietu Latvijas čempionāta ieskaitē guva Raimonds Strokšs/Anrijs Jesse („RA Motorsport”), par nepilnu pusminūti apsteidzot Jāni Feldmani/Juri Vilmani („PercAuto Racing”). Vēlāk gan saņemto soda laiku pievienošana uz ceturto vietu pacēla Feldmaņa ekipāžu. Sestajā vietā N4 klasē ekipāža Rolands Mēnesis/Māris Ziediņš.

Līdz ar otro uzvaru pēc kārtas Latvijas čempionāta kopvērtējumā ievērojamu atrāvienu izveidojusi Egles/Jeruma ekipāža, kura iekrājusi 30 punktus. Pēc izstāšanās pirmajā posmā Lietuvā un sekojušajām divām otrajām pozīcijām Gulbenes un Joensū rallijā uz otro vietu kopvērtējumā pacēlušies Vorobjovs/Šošs, kuri guvuši 16 punktus. Trešo vietu arī ar 16 punktiem ieņem Feldmanis/Vilmanis.

Latvijas čempionāta 2WD klasē finišu sasniedza visas trīs Joensū startējušās Latvijas ekipāžas. Uzvaru guva „AutoStils Rally Team” vienība Zigurds Kalniņš/Ģirts Dombrovskis, par 24 sekundēm pārspējot Jāni Fārenhorstu/Ingaru Smaiži („RA Motorsport”). Trešajā vietā Ivo Priedītis/Mārtiņš Vitkovskis („RA Motorsport”). 2WD klases kopvērtējumā joprojām vadībā atrodas Priedītis/Vitkovskis (23 punkti), taču bīstami tuvu piezagušies Kalniņš/Dombrovskis (22 punkti). Fārenhorsts/Smaižis trešajā vietā (16 punkti).

Latvijas kausa A Plus klasē pārliecinoši ātrākā Somijā bija lietuviešu Roka Lipeiķa/Renata Vaitkeviča ekipāža. Duelis ar Mārtiņu Svili/Aivi Aizsilnieku izpalika līdz ar latviešu tehnikas problēmām. Taču Svilis/Aizsilnieks finišu sasniedza un guva punktus par otro vietu Latvijas kausā. Kopvērtējumā vadībā nonācis Lipeiķis (25 punkti), par trim punktiem apsteidzot Svili.

Latvijas kausa 2WD Super klasē vienīgajai startējušajai Latvijas ekipāžai Aivo Tammam/Gintam Krišjānovam uzdevums bija sasniegt finišu, kas arī tika paveikts. Līdz ar to Tamms/Krišjānovs pārliecinoši izvirzījušies kopvērtējuma līderpozīcijā.

12 startējušās Latvijas čempionāta un kausa izcīņas ekipāžas Joensū rallijā kopīgi paveikušas brīnumu – sacīkstē, kas bija ļoti sarežģīta un notika mūsu sportistiem svešos apstākļos, visas mašīnas ir sasniegušas finišu un braucēji varēs atgriezties mājās ar izcīnītām uzvarām vai mazākiem punktu guvumiem klasēs. Savukārt ekipāžas, kas šajā posmā nestartēja, vēl neko nav zaudējušas, jo Latvijas čempionātā un kausa izcīņā vērtēs piecus labākos posmu rezultātus no sešiem, līdz ar to palikšana bez punktiem Somijas posmā nav iznīcinājusi iespējas cīnīties par augstākajiem panākumiem kopvērtējumā.

Pievieno komentāru

Sports