Kurzemes derbijā neizšķirts

Latvijas "SMScredit.lv Virslīgas" futbola čempionātā svētdien starp "Liepāju" un valsts čempioniem "Ventspili" aizvadīts Kurzemes derbijs, kurš noslēdzās neizšķirti 1:1 (0:0).

Otrā puslaika sākumā viesus vadībā izvirzīja Simons Pauļus, bet dažas minūtes vēlāk Jānis Ikaunieks panāca izlīdzinājumu. Viņam tie bija jau 19. vārti sezonā.

Turpinājumā spēle joprojām ritēja aizraujoši, ar labiem vārtu gūšanas momentiem, pārsvarā viesu izpildījumā. Pašās spēles beigās "Liepāju" no zaudējuma glāba vārtu pārliktnis. Arī pirmajā puslaikā tieši vārtu pārliktnis glāba laukuma saimniekus.

Kopumā spēle aizritēja līdzvērtīgi, futbolistiem nekautrējoties nopelnīt dzeltenās kartiņas.

"Liepāja" tagad pārtraukusi divu panākumu sēriju. Tikmēr "Ventspils" futbolisti nav piedzīvojuši zaudējumu jau septiņos turnīra mačos pēc kārtas.

Abu komandu pirmajā tikšanās reizē šosezon pārāki savā laukumā ar 3:2 bija ventspilnieki, tad nākamajā duelī Liepājā vietējā komanda jau bija labāka ar 2:0. Savukārt trešajā abu klubu savstarpējā duelī "Ventspils" savā laukumā guva virsroku ar 1:0.

Kā zināms, pirms tam svētdien čempionāta 31.kārtas spēlē Daugavpils "Daugava" izbraukumā ar 4:1 (1:0) pārspēja Rīgas "Daugavu", izcīnot svarīgu panākumu cīņās par bronzas medaļām sacensību kopvērtējumā.

Jau vēstīts, ka 31.kārtas izspēle sākās sestdien, "Jūrmalai" svarīgā duelī par vietas saglabāšanu virslīgā ar 1:0 pārspējot "Mettu"/LU, bet pēc tam "Daugavpils" negaidīti savā laukumā ar 1:0 uzvarēja Jūrmalas "Spartaku".

Šīs kārtas izspēle tiks noslēgta pirmdien, kad savstarpēji svarīgā duelī Rīgas "Skonto" savā laukumā uzņems "Jelgavu". Rīdzinieki panākuma gadījumā atgriezīsies kopvērtējuma galvgalī.

Virslīgas kopvērtējumā "Ventspils" futbolistiem 31 mačā ir 68 punkti, bet par diviem punktiem no tās atpaliek ilglaicīgā līdere Rīgas "Skonto", kurai ir spēle rezervē.

Trešajā vietā ar 59 punktiem 31 spēlē ir Daugavpils "Daugava", no kuras par četriem punktiem un spēli rezervē atpaliek "Jelgava". Savukārt "Liepājas" futbolisti ir piektie ar 53 punktiem.

Sesto vietu ar 44 punktiem ieņem Jūrmalas "Spartaks", tam ar 40 punktiem seko Rīgas "Daugava", bet 23 punkti ir "Daugavpils" vienībai. Tikmēr 13 punktus iekrājusi "Metta"/Latvijas Universitāte", no kuras tikai divus punktus atpaliek "Jūrmala".