Kurucam 22 punkti, Strautiņam "double­double", Latvija uzvar Grieķiju

Trešdien, 20. augustā, Grobiņā un Ogrē sākās Eiropas čempionāts basketbolā kadetiem. Latvijas U16 izlase galotnē veica izrāvienu 12:2 un apspēlēja divkārtējo Eiropas čempioni Grieķiju ar rezultātu 74:67. Trīskārtējā čempione Horvātija pēdējās 30 sekundēs izlaida uzvaru pret Bosniju un Hercegovinu (64:65), informē Māris Noviks, Eiropas U16 čempionāta preses sekretārs.

A grupas vadībā izvirzījās Serbija, kura pārliecinoši apspēlēja Somiju – 79:55. Uzvarētāji divreiz mazāk kļūdījās (15­30), guva divarpus reižu vairāk punktu pēc sāncenšu kļūdām (28­11) un sodīja ziemeļniekus ātrajos uzbrukumos (30­9). Otrajā vietā dienu noslēdza Turcija, kura pieveica Lietuvu ar 76:68 par spīti tam, ka Tadas Sedekerskis guva 35 punktus un izcīnīja astoņas atlēkušās Jāņa Gailīša trenētā Latvijas izlase pieteicās B grupas galvgalī, smagā cīņā pārspējot Grieķiju – 74:67 (16:14, 19:21, 23:19, 16:13). Trīs minūtes pirms beigām dienvidnieki atradās vadībā ar 62:65, taču galotnē Latvija veica izrāvienu 12:2.

Uzbrucējs Rodions Kurucs iemeta par deviņiem soda metieniem vairāk nekā grieķi (13/16 pret 4/8), guva 22 punktus un izprovocēja 11 piezīmes. Artūra Strautiņa rēķinā pirmais “double- double”: 10 punkti un 12 bumbas, Roberts Blumbergs deviņiem punktiem pievienoja 12 atlēkušās bumbas un divus bloķētus metienus, bet Kristera Zorika rēķinā 19 punkti un trīs rezultatīvas Grobiņā iespaidīgāko uzvaru svinēja Francija, kura C grupas divkaujā sakāva A divīzijas jaunpienācēju Dāniju – 87:33. Dāņi trāpīja tikai katru piekto metienu (11/53) un dārgi samaksāja par 36 kļūdām. Citā spēlē Vācija apspēlēja Poliju ar rezultātu 72:60.

Labs starts D grupā izdevās Itālijai, kura pēc mazrezultatīva pirmā puslaika (20:19) turpinājumā salauza Krievijas pretestību – 66:41. Par dienas otro iespaidīgāko uzvaru parūpējās Spānija, bez problēmām pieveicot Ukrainu – 81:46.