Kuldīgas pusmaratonā piedalīsies visi spēcīgākie Latvijas gargabalnieki

Kuldīgas pusmaratons, kas sestdien, 8.augustā, notiks Kuldīgā, pirmo reizi vienkopus pulcēs visus Latvijas labākos garo distanču skrējējus - gan sievietes, gan vīriešus, aģentūru LETA informēja sacensību organizētāji.

"Tas ir nebijis notikums, kad uz sacensībām piesakās visi labākie Latvijas elites skrējēji. Tas nozīmē, ka par Latvijas čempiona titulu pusmaratonā būs ļoti spraiga cīņa un interesanti būs ne tikai pašiem dalībniekiem, bet arī skatītājiem. Prieks, ka šīs sacensības kļuvušas tik apmeklētas un aizvien vairāk iedzīvotāju kā veselīga dzīvesveida pamatu izvēlas skriešanu. Šīs sacensības tiek rīkotas sabiedrības veselības vārdā," sacīja Kuldīgas pusmaratona idejas aizsācējs, bijušais veselības ministrs Ivars Eglītis (TP).

Sacensībām pieteikušies dalībnieki no Latvijas, Lietuvas, Igaunijas, Vācijas, Polijas un pat Amerikas. Eglītis arī pats dosies 20 kilometrus garajā distancē.

"Esmu gatavs startam. Mēģināšu pusotrā stundā iekļauties. Laba iesildīšanās pusmaratonam man bija Latvijas mediķu sporta spēles - Ivara Eglīša izaicinājuma kausā krosā 80 ārstu sīvā konkurencē ieguvu trešo vietu," pastāstīja Eglītis.

Kuldīgas pusmaratonā jeb Kuldīgas skriešanas svētkos var piedalīties ikviens. Tās ir ne tikai augstas raudzes sportistu sacensības, bet arī tautas sporta pasākums.

Ja spēki neļauj piedalīties pusmaratonā, tad piecus kilometrus garajā tautas skrējienā var doties ikviens, lai izjustu masu skrējiena fantastisko auru.

Skriešana, riteņbraukšana, soļošana, airēšana ir lieliski sporta veidi sirds stiprināšanai un veselības uzlabošanai, norādīja Eglītis.

Līdz 4.SEB Kuldīgas pusmaratonam atlikušas trīs dienas, sacensībām pieteikušies 548 pusmaratona skrējēji. Kopā ar tautas un komandu skrējiena dalībniekiem sacensībās dalību ņems ap 1000 skriešanas entuziastu.

Jau ziņots, ka sestdien, 8.augustā, Kuldīgā jau ceturto reizi notiks pusmaratons, kas vienlaikus būs arī Latvijas čempionāts pusmaratonā. Sacensību trase (21,097 kilometri) vīsies caur vecpilsētu un pāri vēsturiskajam ķieģeļu tiltam pār Ventu.

Plkst.11 Rātslaukumā sāksies dalībnieku reģistrācija. Sacensību dienā no plkst.12. līdz 13 Rātslaukumā uz Kuldīgas novada domes kāpnēm notiks koncerts ar grupas "Mirage Octet" un solista Laimja Rācenāja piedalīšanos.

Bērni varēs aktīvi pavadīt brīvo laiku, rotaļājoties piepūšamajās atrakcijās 1905.gada parkā.
Sacensības rīko Kuldīgas novada dome sadarbībā ar Latvijas vieglatlētikas savienību.

Pievieno komentāru

Sports