Kļava izsaukumā uz Latvijas futbola izlasi uzsver Pertijas devumu

Pieredzējušais aizsargs Oskars Kļava uzaicinājumu uz Latvijas futbola izlasi izpelnījies, lielā mērā pateicoties viņa pārstāvētā kluba "Liepāja" galvenajam trenerim Tamazam Pertijam, uzskata spēlētājs.

Pašlaik 33 gadus vecais Kļava valstsvienībā nav spēlējis kopš 2013.gada 7.jūnija, kad Latvija savā laukumā Pasaules kausa kvalifikācijas turnīra mačā ar 0:5 piekāpās Bosnijai un Hercegovinai. Tomēr tagad aizsargs pirmoreiz izpelnījies galvenā trenera Mariana Pahara uzmanību un uzaicinājumu uz izlasi, raksta LETA.

"Cerību [tikt izsauktam uz izlasi] saglabāju, taču pēc pagājuša gada tā palika pavisam maziņa. Domāju, Tamazs to atdzīvināja. Viņš vienmēr saka, ka vajag ticēt un ka vecums nav izšķirošs. Pērn komandai gāja slikti - pēc pirmās vietas noslīdējām uz ceturto. It kā spēle nebija tā sliktākā, taču visu nosaka rezultāts, un tas bija slikts. Tas nekas, ka sasitu golus, jo aizsargam svarīgāk mazāk ielaist, nevis sasist pretinieku vārtos. Visu laiku cerēju, ka tikšu izlasē, kad bijām čempioni - pirmajā pusgadā cerība bija, bet tad palika arvien mazāka. Nu tā negaidīti ir atdzimusi," sarunā ar Latvijas Futbola federāciju teica Kļava.

Latvijas izlasē Kļava savas karjeras laikā aizvadījis 65 spēles, kurās guvis vienus vārtus.

"Pirmajam šo priecīgo ziņu pateicu bērnam - viņš no priekiem, ka atkal būšu izlasē, pat apraudājās. Viņam ir deviņi gadi, viņš ir vārtsargs," atklāja Kļava.

Aizsargs izteicās, ka atmiņas par savu iepriekšējo spēli izlasē neesot tās patīkamākās, jo tika piedzīvots pārliecinošs zaudējums.

Latvijas valstsvienībā Kļava debitēja 2005.gada 24.decembrī Taizemē pret mājinieku izlasi. "Iznācu uz maiņu 20.minūtē ar Taizemi, nospēlējām 1:1. Liela uztraukuma nebija, jo ceļā bijām pavadījuši vairāk par 24 stundām. Man šķiet, pēc Latvijas laika spēlējām sešos no rīta. Tās ir mazliet miglā tītas un miegainas atmiņas."

Vienīgos vārtus valstsvienībā Kļava iesitis Islandes izlasei 2007.gada 13.oktobrī Reikjavīkā, kad Latvija 2008.gada Eiropas čempionāta kvalifikācijas turnīra mačā bija pārāka ar 4:2.

"Katra nākamā spēle ir vissvarīgākā. Par izlasi domāšu pēc mača ar "Jelgavu", tagad tikai prieks un papildus spēks iet uz treniņu klubā. Jānospēlē labi pret jelgavniekiem, jāuzvar, tad arī viss pārējais atnāks," norādīja Kļava.

Latvijas izlase 25.martā Ženēvā Pasaules kausa kvalifikācijas spēlē sacentīsies ar Šveici, bet 28.martā Tbilisi pārbaudes mačā tiksies ar Gruziju. Pirms šīm spēlēm Latvijas izlase aizvadīs treniņnometni Šveicē.

Kvalifikācijas turnīra B apakšgrupas kopvērtējumā līdere Šveice četrās kārtās guvusi maksimāli iespējamos 12 punktus, bet tai ar deviņiem punktiem seko Portugāle. Septiņus punktus iekrājusi Ungārija, bet ar četriem seko Fēru salas. Tikmēr Latvijai ir trīs punkti, bet četrus zaudējumus tikpat mačos piedzīvojusi Andora.

Pievieno komentāru

Sports