Ķibermanis kopā ar Mikni olimpiskajā Phjončhanas trasē izcīna sudrabu

Latvijas bobsleja pilota Oskara Ķibermaņa vadītā divnieka ekipāža sestdien izcīnīja sudrabu Phjončhanas trasē Dienvidkorejā, kur pēc nepilna gada risināsies olimpiskās spēles, notiekošā Pasaules kausa izcīņas noslēdzošā - astotā - posma sacensībās.

Tikmēr par Phjončhanas posma uzvarētāju kļuva arī par Pasaules kausa ieguvēju divniekos kļuvušais vācietis Frančesko Frīdrihs, no kura Ķibermanis kopā ar stūmēju Matīsu Mikni atpalika par 0,30 sekundēm, raksta LETA.

Vēl pēc pirmā brauciena Ķibermanis bija trešajā vietā, tomēr pēc veiksmīgi aizvadītā otrā brauciena latvietis apsteidza mājinieka Vona Jondžona pilotēto divnieku, kas summā ļāva tikt pie sudraba.

Noslēgumā trešais bija vācietis Johaness Lohners, kamēr Jondžons samierinājās vien ar piekto vietu. Tikmēr devītā bija nomināli trešā Latvijas ekipāža ar pilotu Uģi Žaļimu un stūmēju Jāni Jansonu, kuri pēc pirmā brauciena bija desmitie, bet summā no uzvarētājiem atpalika par 0,60 sekundēm.

Tikmēr pēc neveiksmīga otrā brauciena uz 12.vietu summā atkrita pilots Oskars Melbārdis ar stūmēju Jāni Strengu. Pēc pirmā brauciena viņi bija sestajā vietā, saglabājot izredzes iespraukties arī labāko trijniekā, taču vājš otrais brauciens summā lika atkrist uz 12.pozīciju

Divu braucienu summā Melbārdis uzvarētājam zaudēja 0,75 sekundes.

Pasaules kausa kopvērtējumā divniekiem sezonas noslēgumā uzvarēja Frīdrihs, kurš iekrāja 1545 punktus, kamēr otrais ar 1331 punktu bija pieredzējušais amerikānis Stīvens Holkombs, kurš sestdien bija tikai 14.vietā. Tikmēr labākais no Latvijas sportistiem astotajā vietā ar 1138 punktiem bija Ķibermanis, bet Žaļims ar 936 punktiem bija 12.pozīcijā. Tikmēr Melbārdis, kurš veselības likstu dēļ nepiedalījās sezonas pirmajos posmos, iekrāja 810 punktus un noslēgumā ieņēma 16.vietu.

Svētdien Pasaules kausa sezona noslēgsies ar četrinieku sacensībām.

Februāra beigās Kēnigszē trasē norisinājās pasaules čempionāts, kurā divniekos Ķibermanis bija ceturtais, Melbārdis sestais, bet Žaļims ieņēma 14.pozīciju. Savukārt četriniekos Melbārdis izcīnīja ceturto vietu, bet Ķibermanis bija desmitais.

Pasaules kausa posmos šosezon Ķibermanis pirmo reizi kāpa uz goda pjedestāla, divniekos izcīnot divas trešās vietas, bet četriniekos uzvarot Sanktmoricas posmā. Savukārt Melbārdis šosezon divniekos vienu reizi iekļuvis pirmajā trijniekā, Īglsā ieņemot otro vietu un turpat uzvarot arī četrinieku sacensībās. Žaļimam šosezon divniekos augstākā vieta bijusi piektā, kas izcīnīta Vinterbergas trasē.

Kā vēstīts, Latvijas skeletonists Martins Dukurs piektdien astoto gadu pēc kārtas ieguva Pasaules kausu, triumfējot Phjončhanas trasē notikušajās sacensībās, turklāt trešo vietu sezonas noslēdzošajā etapā guva Tomass Dukurs, kurš kopvērtējumā ieņēma devīto vietu. Savukārt dāmu sacensībās ar 14.vietu samierinājās latviete Lelde Priedulēna un Pasaules kausa kopvērtējumā sezonas noslēgumā palika septītajā pozīcijā.


Pievieno komentāru

Sports